Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Terezka1.jpg

TEREZKA
Terezku finančně podpořila paní Himmelová, Anna Rytíková a Kateřina Nováková.

Zhruba 13letá fenka, k cizím lidem velmi ostražitá a bojácnější. Stresy a změny u ní způsobují epileptické záchvaty. Fixovaná na majitele azylu.

zanetka.jpg

ŽANETKA
Žanetku finančně podpořila paní Eva Pírková, paní Věra Sehnalová a podporuje ji pravidelně paní Jana Tenkrátová.

Již poloslepá a hluchá fenečka u nás také bydlí celou řadu let, její věk odhadujeme zhruba na 14-16let. Je velmi milá a mazlivá. Užívá si svého psího důchodu v klidu se svou dobře známou smečkou v prostředí, které se stalo jejím domovem.

MIchalka1.jpg

MICHALKA
Michalku finančně podpořila ing. Zdeňka Škodová a paní Věra Sehnalová.

16letá kastrovaná fenka u nás též našla domov na dožití. Michalka už neslyší a začíná být apatická, proto se její zbytek života snažíme udělat co nejpříjemnější.

Nelinka3.JPG
NELINKA
Nelinku finančně podpořila paní Pánková a paní Hana Bohuslavová.

12letá fenka, byla v nabídce azylu. Bohužel je velmi bojácná a úzký kontakt s cizími lidmi v ní vyvolává doslova záchvaty panického strachu - pomočí se, přestane skoro dýchat. Ve smečce ostatních fen je spokojená, má se za koho schovat a k nám si občas přijde pro pohlazení

Zuzanka1.jpg

ZUZANKA
Zuzanku finančně podpořila paní Dana Vokurková a paní Jana Pacovská.

Zuzanka je malinká vystrašená fenečka, je velmi bázlivá a fixovaná pouze na jednoho člověka. Fotit jsme ji mohly pouze v náruči, jinak by okamžitě utekla domů do svého útočiště.

janinsky_pasa_max2.jpg
MAX alias PAŠA
Pašu finančně podpořila paní Kováčová a paní Monika Novotná.

Maxovi je 13let. Vyrostl u nás od štěněte, byl adoptován a vrátil se k nám ve třech letech s neléčenou zlomeninou nohy. Je kastrovaný, nicméně si důležitě užívá početný harém kolem sebe, chová se skutečně jako paša. Noha mu srostla špatně, občas stále zakulhá. Je to moc hodný a trpělivý pes, kterého občas nově příchozí štěňata využívají jako pohodlnou matraci ke spaní.

saly1.jpg
SALY
Saly finančně podpořila paní Kováčová a Martina Horáková.

Asi 13letá fenka malého vzrůstu, je v našem azylu již dlouho. Na stará kolena začala trpět cukrovkou, a tak se jí snažíme poskytnout co nejlepší péči s kupou mazlení.

rita_sara.jpg

RITA
Ritu finančně podpořila paní Bezpalcová, paní Kverková a opakovaně ing. Jiřina Halíková.

Rita je k cizím nedůvěřivé a někdy až útočná, proto je společně se svou kamarádkou Sárou jako jediné obyvatelky azylu ve chvílích návštěv zavřená v kotci. Jinak mají samozřejmě volný pohyb s celou smečkou, protože s ostatními zvířaty nemají absolutně problém. Fenky jsme vysvobodily z úvazu na řetězu.

orinka2.jpg

ORINKA
 
Orinku finančně podporovala paní Součková, paní Jiřina Halíková a paní Tomanová.

Asi 6letou fenku křížence jezevčíka jsme převezli z Moravy. Dříve neměla dostatek potravy, žrádlo hltala a hlídala si jej před ostatními psy. Dosud dokáže být v rámci smečky vůči některým fenám nepříjemná a vyvolávat konflikty. Proto by ocenila domov, kde by byla coby jediný pes. Orinka je vůči cizím lidem přátelská, vyhledává pohlazení, je důvěřivá, kontaktní a vděčná. Na fotkách vypadá mohutně, ale je to nízká fenka (cca 30 cm) a 9 kg váhy. Jde však o silnou osobnost, nesnáší násilnou manipulaci či ošetřování, ale po dobrém a v klidu, beze stresů, se s ni člověk snadno domluví. Vzhledem k srsti bez podsady je vhodná pouze do bytu, k laskavým lidem, kteří mají zkušenost s jezevčíkoidní paličatou povahou a vynahradí Orince vše zlé, co musela v minulosti zažít. Orinka měla velký nádor na mléčné žláze, ten byl v prosinci 2010 odoperován a zároveň byla fenka kastrována.

candy1.jpg

CANDY
Candynku se rozhodla měsíčně finančně podporovat psí škola Superpes a paní Romana Hanousková.

Tato 16letá fenka pudla byla vyhozena v parku. Je velmi hodná, poslušná a milá, azyl přijala za svůj stálý domov.

misa_valecek1.jpg

MIŠKA alias VÁLEČEK
Mišutku finančně podporovala paní Bezpalcová a ing. Zdenka Škodová.

Mišce je přibližně 14let, je to bezvadná a rozkošná fenka maličkatého vzrůstu, která si dokáže hlasitě vyžadovat mazlení a pozornost. Je hodně fixovaná na majitelku azylu, ale možná, kdyby se pro ni našel ten správný páníček.

belinka1.jpg

BELINKA
Belinku finančně podporovala paní Jana Janochová, paní Jana Tenkrátová a Tereza Nováková.

Velmi stará fenka pudlíka, která byla k nám do azylu převezena z jiného útulku na dožití. Důvod byl jasný, ať si fenka užije důstojné stáří v teple, s laskavým pohlazením a nemusí živořit v kotci. Belinka je slepá na obě oči, krmíme ji několikrát denně z ruky v malých dávkách, věnujeme se jí individuálně, jako každěmu nemocnému psímu staříkovi. Péče o ni není snadná, ale cítí se u nás dobře a azyl přijala za svůj domov.

karka2.jpg

KARINKA
Kárku finančně podporovala paní Jiřina Halíková a paní Stanislava Micková. Děkujeme.
Asi 6-7 letá nízká a dlouhá fenka křížence, která si v minulosti vytrpěla své. Žila opuštěná v bahně, špíně, bez pravidelného krmení, byla podchlazená a neměla daleko k úmrtí. Projevila ale silnou vůli žít a nyní je z ní skvělá fenka. Ráda se mazlí, je to distingovaná milá psí dáma, trpělivá a hodná. Ideální by pro ni bylo umístění do klidného domova, ke starším lidem, pouze do bytu. Dokáže ještě dlouho rozdávat spoustu lásky.

linda.jpg

LINDA

Lindulka je takový jezevčík von Bahnhof. Velmi kontaktní, přátelská a temperamentní asi 3letá malá fenka, která návštěvy zahrnuje svou láskou. Žila delší dobu o samotě v lese, a při odchytu měla velké kožní problémy. Dodnes jsou znatelné následky, ovšem srst se jí už rapidně zlepšila. Bude vděčná za hodné majitele, kteří vyhoví jejím nárokům na mazlení a pohyb. Vhodná jen do bytu či domu, v mrazech díky svým špatným zkušenostem z dřívějška odmítá déle pobývat venku. Linduška poslední dobou hodně chřadl, měla veliký nádor, který ji prasknul a tak když začala mít bolesti a přestala se zajímat o okolí, bylo její trápení ukončeno panem veterinářem.

sindy4.jpg

SINDY

Fenku křížence střední velikosti jsme převezli z Moravy již dříve. Byla vyhublá, je to takový chtí typ konstituce. Věk odhadujeme na 5-7 let, těžko říci přesně - chrup má ve slušném stavu, ale chová se jako starší. V povaze je to moc klidná a milá mazlivá fenka, nemá problém s cizími lidmi, přijde se pomazlit ke každému. Ráda se tulí, je vděčná za lidskou přítomnost a pozornost. Sindulka má na mléčné žláze u přední nohy nádor, který lze odstranit - buď u nového hodného páníčka nebo ještě u nás. Sindy byl v lednu 2011 nádor odoperován a byla zároveň vykastrována. Je vhodná pouze do bytu či do domu, k laskavým lidem. 14.5.2011 musela být i přes veškerou snahu naší i paní doktorky uspána, protože už měla veliké bolesti, jelikož jí bohužel ani operace od rakoviny již nedokázala pomoci.

Obrazek

ŤAPKA

Ťapinka přišla do azylu z důvodu úmrtí majitele. Je to nižší fenka křížence, cca 11 - 12ti letá, hůře vidí (nebo lépe řečeno, spíše nevidí), trápí ji pohyblivost zadních nožek. Přesto návštěvu chytne za srdce, je to mazlivé a oddané stvoření, usmívající se na člověka a užívající si každé pohlazení. Vzhledem k věku potřebuje individuální péči, co se týká krmení a vyčesávání. Hledáme pro ni hodné páníčky, kteří ji u sebe nechají dožít v teple, pohodlí a lásce. Moc se za ni přimlouváme. Ťapinka zemřela věkem, alespoň poslední měsíce prožila v teple a milujícím prostředí.

Obrazek

SANYNKA

Narozena 12.12.2009 v našem azylu, matkou je Orinka a otec neznámý, sestra Huga a Sendynky. Sanynka je krásná roztomilá psí slečna, předpokládáme u ní krátkou srst a menší velikost vzrůstu. Je to list nepopsaný, zdravé a veselé štěndo, které si můžete vychovat dle svého. Do nového domova bude moci odejít začátkem února, hledáme pro ni zodpovědné páníčky, kteří jí poskytnou lásku, kvalitní stravu, pohyb a teplo bytu. Sanynka měla silnou reakci na očkování a přes veškerou veterinární péči svůj boj prohrál.

Obrazek

HUGO

Narozen 12.12.2009 v našem azylu, matkou je Orinka a otec neznámý. Hugouš je pořádný macek, ze štěňat největší a je velmi zajímavě zbarven. Předpokládáme u něj do budoucna delší srst a zřejmě menší velikost vzrůstu. Je to list nepopsaný, zdravé a veselé štěndo, které si můžete vychovat dle svého. Do nového domova bude moci odejít začátkem února, hledáme pro něj zodpovědné páníčky, kteří mu poskytnou lásku, kvalitní stravu, pohyb a teplo bytu. Hugo měl silnou reakci na očkování a přes veškerou veterinární péči svůj boj prohrál.

Obrazek

VENDULKA

Zasloužila by si hodné lidi, byla k nám přinesena s těžkým úrazem pravého oka, na které dodnes nevidí. Vendulce je zhruba 6 měsíců, je drobnější ale i přes svou minulost velmi mazlivá. Vhodná pouze do bytu. Vendulka podlehla nemoci a v útulku zemřela. (5.12.08)

Domova se nedočkali