Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stránky vznikly 3.11.2008, takže zvířátka zde uvedená našla domov až po tomto datu. A pokud nám majitelé pejsků, kteří prošli útulkem, napíší na mail webmastera uvedený v kontaktech, jak se jejich noví parťáci mají, budeme jenom rádi a jejich dopisy s fotografiemi budeme zveřejňovat.

zorka.jpg

ZORA

Sympatická fenka křížence retrívra, asi rok stará, větší velikosti. Zora je takový tajtrdlík, velmi ráda aportuje, provokuje ke hře ostatní pejsky, kočky také ráda prožene, ale neublíží jim. Neustále vyhledává nějakou aktivitu. Ráda se mazlí, tedy pokud si najde na takovou činnost čas. Hledáme pro ni aktivní rodinu, která jí zaměstná hlavu výchovou, výcvikem a poskytne jí dostatek fyzického vyžití. Zorka by mohla být vhodná na psí sporty typu agility či dogdancing nebo se stane výborným parťákem na výlety a vycházky. 1.10. - ZORA MÁ NOVÉ FOTKY VE SVÉ GALERII. Je u nás již přes čtvrt roku a stále si nenašla nový domov. :( Velká škoda, Zora je skvělá akční fena, byl by z ní bezvadný pes na výlety, výcvik typu agility apod.

Našla domov v Chlumci nad Cidlinou, panička se jí plně věnuje a skvěle jim to společně klape.

masa_7.jpg

MÁŠA

Zhruba 2letá fenka, na výšku spíše menší velikosti, ale celkově je fenka robustní a mohutná. Její původ se neodhadujeme tipovat, Máša je originál. Ve vztahu k ostatním psům je bezproblémová, ke kočkám se také umí chovat. Ráda se mazlí a upne se na člověka, je to úžasná prouhatá sympaťanda. Byla by vhodná pro rodinu nebo aktivního seniora, kteří Máše poskytnou dostatek výchovy a nezbytný kontakt, mazlení a procházky.

misa_1.jpg

MÍŠA

Mišák je vykastrovaný, zhruba asi 5-6ti letý typický voříšek, něco ala jezevčík, malé velikosti. Chvílemi se sám zadumá nad okolním světem a pak vypadá jak pesimista. Přesto se mu pohled rozzáří, když se nad ním skloníte a začnete ho drbat, miluje úzký kontakt s člověkem. Je to takový psí pan profesor, vše bere s nadhledem, nestraní se psí společnosti, žádné konflikty nevyvolává. Hledáme pro něj klidnějsí domov, malé děti by pro něj asi nebyly vhodné. Ideál by pro Míšu byla postarší rodina, kde by si mohl hovět na křesle, měl pravidelný režim a především spoustu mazlení. Míša musí brát léky na srdíčko, nejde o nic vážného, ale podpůrná léčba je dlouhodobě nutná.

rita.jpg

RITA

Asi 2letá fena menší velikosti se k nám dostala spolu s Mášou, panička musela do nemocnice. Rita je zpočátku zakřiklejší, chvilku jí trvá, než si zvykne na nové prostředí plné psů a nového páníčka. Pak nemá problém vyjít s dalšími fenami, kočkami, ráda se přijde pomazlit s cizími lidmi. Ocení vzhledem k srsti domácí pobyt a četné vycházky, trpělivé majitele a průběžnou výchovu.

keisy_4.jpg

KEISY

Hnědobílá fenka bígla, toulala se nějakou dobu v okolí Loučné Hory. Věk odhadujeme na zhruba jeden rok. Keisy je milá fenka, do smečky zapadla a vychází s ní bez problému a k lidem se také má, potřebuje ovšem nějaký čas, aby si zvykla. Jediným okamžikem, kdy by mohla vyvolat rozmíšku, je doba krmení – vcelku usilovně si chrání žrádlo před ostatními psy. Keisy je aktivní fenka, bude výborným společníkem pro sportovní rodinu, která jí dopřeje dostatek pohybu na výletech. Určitě bude ráda i za psího kamaráda, umístění jen do tepla domu nebo do bytu.

kluci_jako_buci_1.jpg

MAT 

Někdy nezodpovědnost lidí nezná mezí. Tito dva psí kluci k nám byli vhozeni přes plot. DŮRAZNĚ UPOZORŇUJEME PŘÍPADNÉ DALŠÍ PODOBNÉ NEZODPOVĚDNÉ LIDI, ŽE TYTO AKTIVITY JSOU JIŽ MONITOROVÁNY A BUDOU ŘEŠENY S POLICIÍ! Věk odhadujeme zhruba mezi 2,5 - 3 měsíci, velikost v dospělosti možná jako střední, těžko říci, když o nich nic nevíme. Pat i Mat jsou zvídavá štěňata, nebojácná, hravá, těší se na nové majitele. Jsou to knihy nepopsané, jak si je vychováte, takoví budou. Každopádně pro ně hledáme majitele zodpovědné, kteří je již nikdy takto neodloží.

nelinka_1.jpg

NELLA

Kříženka pravděpodobně zlatého retrívra, věk odhadujeme na 2-3 roky. Nella byla po příchodu k nám poněkud plašší, ale už je s každým kamarádka. V pohodě se sžila se smečkou a s kočkami nemá také sebemenší problém. Nella je zhruba střední velikosti, ocenila by soužití s laskavými majiteli, kteří jí poskytnou teplo domova a vycházky. Je na ní vidět, jak moc by se chtěla spřátelit s cizími lidmi, potřebuje ale dostatek prostoru a času na aklimatizaci. Co se týče jejích aktivit, nejde o temperamentní fenku, ale ani o vysloveně pohybově nenáročnou fenu. Rozhodně pro ni nehledáme kotec nebo bydlení o samotě na zahradě - je velmi kontaktní a ráda se mazlí.

1.jpg

2.jpg

ČERNOBÍLÁ KOŤATA

Black and white koťátka nám neznámý dárce pověsil zavázané v igelitce na plot. Obě jsou to holky, věk asi 3-4 měsíce. Jsou mazlivé, hravé, zkrátka jako běžná bezproblémová koťata. Těší se na milující rodinu, která se k nim nikdy takto nezachová.

kluci_jako_buci_12.jpg

PAT

Někdy nezodpovědnost lidí nezná mezí. Tito dva psí kluci k nám byli vhozeni přes plot. DŮRAZNĚ UPOZORŇUJEME PŘÍPADNÉ DALŠÍ PODOBNÉ NEZODPOVĚDNÉ LIDI, ŽE TYTO AKTIVITY JSOU JIŽ MONITOROVÁNY A BUDOU ŘEŠENY S POLICIÍ! Věk odhadujeme zhruba mezi 2,5 - 3 měsíci, velikost v dospělosti možná jako střední, těžko říci, když o nich nic nevíme. Pat i Mat jsou zvídavá štěňata, nebojácná, hravá, těší se na nové majitele. Jsou to knihy nepopsané, jak si je vychováte, takoví budou. Každopádně pro ně hledáme majitele zodpovědné, kteří je již nikdy takto neodloží.

ben_1.jpg

BEN

Velký (70 cm) kříženec možná německého ovčáka, hovawarta či pastevce se do azylu dostal ve velmi zuboženém stavu. V jeho totálně zplstnatělé srsti se pohybovala bleší invaze, srst byla zaschlá krví a tvořila neprostupnou deku. Beník musel být ostříhán, abychom mu mohli poskytnout péči. Po ostříhání se objevily na jeho těle další šrámy, jizvy, boláky a také vynikla jeho podvyživená postava. Dlouho jsme u nás neměli takto zuboženého psa. Nicméně Ben je srdcem zlaté stvoření a kupodivu nezanevřel na lidi - vysloveně si "chrochtá" u jakékoliv péče, která je mu věnována, je trpělivý a skvěle snáší veškerou manipulaci. Ač vypadá jako starý šedivý pes, dle stavu chrupu odhadujeme, že mu může být kolem 4-5 let. A hlavně ta jeho povaha - přes vše protrpěné přijde k člověku, hrdě a spokojeně, nebojí se, ani se příliš nesnaží zalíbit. Jsme si jisti, že po rekonvalescenci a vhodné stravě se z něj stane krásný a vděčný ochránce, kamarád, parťák a Pan pes. Beník byl vykastrován, zákrok proběhl v pořádku a rychle se hojí. AKTUALIZACE 4.11. - Ben krásně přibral, je to vůči lidem i kočkám velký kamarád, opravdu majestátní Pan Pes. Nicméně se ukázalo, že nesnáší ostatní psí samce v domácnosti. Proto ho doporučujeme pouze k feně, nebo coby psího jedináčka v rodině. Je velmi vděčný, mazlí se a také jeho pohyb se již notně upravil. Vypadá zdravotně zcela v pořádku a nyní jen čeká na správného majitele. Takového, který má ideálně zkušenosti s velkým psem, dokáže Bena dovychovat, poskytne mu stabilní domov. Ben si spolehlivě ohlídá zahrádku, nemá tendence utíkat přes nebo pod plotem. Trvalé umístění v kotci pro něj nepřichází v úvahu, bude nejspokojenější pohromadě se svým majitelem. BENÍK SE DOČKAL A ODJEL SE SKVĚLOU PANIČKOU AŽ K ÚSTÍ NAD LABEM. TĚŠÍ SE TAM NA NĚJ PSÍ KAMARÁDKA A KOČIČKY.

rozarka.jpg

ROZÁRKA

Rozárka je rok stará kočička s delší srstí, zvyklá na vnitřní umístění. Byla k nám odložena majitelem, ráda se mazlí a nemá problém s ostatními kočkami.

charlotka_3.jpg

CHARLOTKA

– narozena 26.7.2011, sestra Sindy. Charlotka se vrátila již před delší dobou z adopce, poměrně bojácná a nekontaktní. Nyní je z ní spokojená, aktivní a kontaktní 15 měsíční fenka. Je bezproblémová a mazlivá, miluje společnost ostatních psů. Charlotka je malá fenka, velikostí zhruba odpovídá přerostlému krysaříkovi nebo čivavě. Je vhodná pouze do bytu/domu k hodným lidem, kteří i malému pejskovi umí poskytnout výchovu a vycházky. Bez psího kamaráda by byla asi smutná, proto je jiný pes v domácnosti vítaný. Případně, pokud si někdo troufá, může se ujmout Charlotky i Sindy najednou, ty dvě jsou na sebe velmi zvyklé. Charlotka bude k adopci po 25.11.2012 – nyní ji čeká kastrace a následná rekonvalescence. 12.11. - Charlotka je po kastraci, zvládla zákrok bez problémů a nyní se hojí.

sindy_11.jpg

SINDY

– narozena 26.7.2011, sestra Charlotky. Sindy se vrátila již před delší dobou z adopce, poměrně bojácná a nekontaktní. Nyní je z ní spokojená, aktivní a kontaktní 15měsíční fenka. Je bezproblémová a mazlivá, miluje společnost ostatních psů. Sindy je malá fenka, velikostí zhruba odpovídá přerostlému krysaříkovi nebo čivavě. Je vhodná pouze do bytu/domu k hodným lidem, kteří i malému pejskovi umí poskytnout výchovu a vycházky. Bez psího kamaráda by byla asi smutná, proto je jiný pes v domácnosti vítaný. Případně, pokud si někdo troufá, může se ujmout Sindy i Charlotky najednou, ty dvě jsou na sebe velmi zvyklé. Sindy bude k adopci po 25.11.2012 – nyní ji čeká kastrace a následná rekonvalescence. 12.11. - Sindy je po kastraci, zvládla zákrok bez problémů a nyní se hojí.

kelly.jpg

KELLY

Kelly je ani ne 3letá fenka křížence, nízké výšky (kolem 35 cm). Kellynka je moc hodná a mazlivá fenka, nemá problém s ostatní smečkou, neboť vyrůstla se svými sourozenci. Její pohled jasně říká, jak moc jí chybí domov a rozmazlování na gauči. Kelly je již veselá a spokojená fenka, nic nebrání její adopci i do rodin s dětmi. Kelly se k nám vrátila po měsíci a něco, nový majitel jí nedal prostor na aklimatizaci a zahnal ji do pro ni nepříjemné situace - ze strachu neváhala použít své drobné zoubky. Hledáme pro ni trpělivé majitele, kteří mají cit na práci s mírně nevyrovnanými pejsky - u nás Kelly problém nemá žádný.

Našla domov ve Smidarech.

jessica_3.jpg

JESSIKA

Jessika není na první pohled žádná psí "MISS", která by upoutala zajímavým vzhledem nebo zbarvením. Zato svou povahou možná upoutá milovníka psů - je to hodná, milá, mazlivá a kontaktní 2,5 roční fenka. I když vypadá díky šedivé tlamce jako starší usedlá dáma, není tomu tak - to se na ní jen podepsalo zřejmě dřívější zacházení a její zkušenosti s lidmi. Přesto má ráda vše kolem sebe, lidi, psy, nevyvolává konflikty ve smečce a je velmi vděčná. Vypadá mohutně, hlavu jak kyblík velkou (jejím otcem je nejspíš labrador), ale jde o nízkou fenku na krátkých nožkách, taková labradoří bonzaj. Jessika bude spokojená klidně v bytě, je čistotná, ale musí mít zajištěny dostatečné vycházky. Stejně tak bude šťastná někde u domku se zahradou, s denní dávkou mazlení a spaním v teple.

Odjela do nové rodiny k Turnovu.

zorka.jpg

ZORKA

Asi 2-3letá fenka čivavy, zatím bázlivé povahy s handicapem - neustále jí čouhá jazyk z tlamičky. Bohužel ji majitelé zkoušeli nakrýt a když porodila dvakrát mrtvá štěňata, zbavili se jí. Zorka není vhodná k dětem, hodila by se jako mazlík do klidné rodiny, kde by jí lidé věnovali spoustu trpělivosti a lásky. Sama má zatím z cizích lidí strach, nepřijde si pro pohlazení, ale když ji doslova odlapíte a posadíte si ji na klín, drží a užívá si náklonnosti a drbání. Hledáme pro ni zodpovědné majitele, kteří jí dají prostor k navyknutí na nové prostředí, nebudou na ní množit a nebude jim vadit, že na ně vyplazuje jazyk.

Zorinka šla bydlet do Říčan k hodné paní a psím kámoškám.

peggy_new.jpg

PEGGY

Peggy je chlupatá 2,5letá fenka malé velikosti. Vyrůstala s ostatními sourozenci, a tak je zvyklá na psí smečku. Je velmi pohodová a mazlivá, hravá a přispůsobivá, kontaktní a veselá. Její majitel se o ni staral dobře, ale bohužel má zdravotní problémy, a tak hledáme Peggy nový domov. Je zvyklá žít v domě, ocení denní příděl mazlení, péči o srst a určitě by si zvykla i na děti kolem sebe. Samozřejmě bude potřebovat nějaký čas na aklimatizaci, ale vyroste z ní vděčný rodinný pes. NOVÉ FOTKY PEGGY V JEJÍ GALERII.

kelly2.jpg

KELLY

Kelly je 2,5 letá fenka křížence, nízké výšky (kolem 30 cm). Kellynka je moc hodná a mazlivá fenka, nemá problém s ostatní smečkou, neboť vyrůstla se svými sourozenci. Její pohled jasně říká, jak moc jí chybí domov a rozmazlování na gauči. Její majitel se o ni staral dobře, ale bohužel má zdravotní problémy a tak hledáme Kelly nový domov. Je zvyklá žít v domě, nyní je trochu uzavřenější, moc se jí stýská. Ale den za dnem je veselejší. NOVÉ FOTKY KELLY V JEJÍ GALERII A INFO - Kelly je již veselá a spokojená fenka, nic nebrání její adopci i do rodin s dětmi. Velmi se pobytem v azylu zklidnila a "otrkala", čeká jen na ty správné hodné páníčky.

14. 7. 2012 odjela s novou rodinou do domova nedaleko Hořic.

bad_1.jpg

BAD

2,5letý kříženec delší srsti a spíše střední výšky. Bad je temperamentní pejsek, který byl do teď zvyklý žít se svými 3 sourozenci a vymýšlet s nimi lumpárny. Přesto je velmi kontaktní s lidmi, nenese si žádné špatné zkušenosti. Určitě by uvítal zkušenějšího majitele, který by věděl, jak z něj dovychovat bezva parťáka. V takovém případě by nemělo být problém ani společné soužití s dětmi, jako hračku pro malé děti ho ale rozhodně nedoporučujeme. Je zvyklý na pobyt uvnitř i venkovní.

Domov našel nedaleko Skřivan.

betka_3.jpg

BETKA

Betka je takovy čertík Bertík na krátkých nožičkách, mladá nízká fenka, odhadujeme ji na zhruba na 12 - 15 měsíců věku. Občas je jak užovka, prosmýkne se člověku sedícímu do klína, aniž víte jak. Ráda se mazlí, miluje tělesný kontakt s člověkem, k ostatním psům je naprosto v pohodě. Ráda vyjadřuje svou lásku ke člověku drobným okusováním končetin - ale to lze snadno výchovou napravit. Vhodná jen do bytu nebo do domu, vzhledem k jejímu temperamentu pouze pro aktivní lidi, kteří jí dopřejí dostatek vyžití.

Domov našla nedaleko Skřivan.

pegina.jpg

PEGINA

Pegina je asi roční fenka, nalezenec nízké velikosti. Přišla k nám s hodně zanedbanou dlouhou srstí, musela být ostříhána nakrátko. Pegi je živel, mazlivá a mrštná, bez jakýchkoliv předsudků vůči lidem. Takže se ráda mazlí, potřebuje ale zároveň notnou dávku aktivit. Věříme, že by byla šikovným zástupcem malého plemene při agility nebo by se s nadšením naučila dogdancingu. Čeká na aktivní lidi, kterým bude bezva kamarádem uvnitř domu a zároveň akčním společníkem na výletech či při výcviku. Našla domov poblíž Chrudimi.

agatka_2.jpg

GÁTKA

Gátka je krásná, sytě zbarvená kříženka možná zlatého retrívra, věk odhadujeme na 6 - 9 měsíců, střední velikosti, cca 45 cm. Gátka je velmi mazlivá, tulivá, klidnější povahy, nemá problém s ostatními pejsky. Hledáme pro ni domov, kde se jí budou lidé věnovat a dovychovají si ji, kde bude mít dostatek lásky, pohybu a mazlení - jsme si jisti, že z ní bude bezvadná společnice. Vhodná do rodin s dětmi nebo k aktivním seniorům. Gátka odešla bydlet k Praze k milým lidem.

rebeka_3.jpg

REBEKA

Rebeka je dcerou kříženky kolie a jezevčíka. Nyní jí je 6 měsíců, povahově je to vůči lidem milé a kontaktní štěně, nižší střední velikosti. Po rodičích zdědila zajímavý mix povahy - občas si jako jezevčík postaví hlavu, někdy zkouší šikanovat mladší a slabší pejsky, zároveň po kolii zdědila dosti akční povahu. Přesto je Rebeka velmi dobře socializovaná, stále je to hravé štěně. Ocení aktivní páníčky, kteří si ji vychovají a poskytnou jí dostatek pohybu.

stenda_ext_az_8.jpg

Štěňata od Belinky

NA NOVÝ DOMOV STÁLE JEŠTĚ ČEKÁ REBEKA, MILÁ A MAZLIVÁ FENKA NÍZKÉHO VZRŮSTU, NYNÍ JÍ JE CCA 6 MĚSÍCŮ. OSTATNÍ ŠTĚŇATA MAJÍ JIŽ DOMOV. Majitelé neuhlídali svou 2,5 letou fenu kříženku kolie Belinku a byla nakryta jejich 15ti letým jezevčíkem. 16.11.2011 byly stěňata coby 3 měsíční převezeny do azylu - Amy, Benečka, Rebeku a Esterku. Předpokládáme u nich v dospělosti spíše nižší velikost, odčervujeme je. Štěňata jsou kontaktní, nebojácná, nyní jim jsou asi necelé 4 měsíce. Hledáme pro ně zodpovědné majitele, kteří si svého psa dokážou ohlídat a poskytnou mu dostatek pohybu a lásky. Peginka - v počtu 5. štěně z Černěvsi, je také zhruba 4 měsíce stará, zdá se, že bude mít znatelný podkus a má pupeční kýlu. Její matkou je 12letá kříženka jezevčíka a 15letý jezevčík, takže asi do výšky moc neporoste. Doháníme u ní také odčervení, sžívá se s lidmi a smečkou, bude to oddané, klidné stvoření. Spíše doporučujeme do bytu a k úzkému kontaktu s lidmi.

gora_7_1.jpg

GORA

Gora k nám přišla také ve vysokém stupni březosti, byla odebrána z Vinar. Je to kříženka pinče, dle očkovacího průkazu pětiletá. 18.7. u nás Gora porodila 3 štěňata - 2 pejsky a 1 fenu. Z vinařských fenek je Gora zatím nejbázlivější, poněkud odtažitější a opatrná. Může to ale být způsobeno stresem z porodu a přesunu, určitě se časem srovná. K odběru bude Gora po odstavu štěňat (všechna štěňátka jsou již v nových domovech), pouze do bytu či domu k trpělivým a milým lidem, kteří ji dovychovají. Konečně se na ni usmálo štěstí a přestěhovala se do Prahy.

bewlina.jpg

BELINKA

2,5letá kříženka nejspíše kolie s otcem neznámým je moc milá fena. Je střední velikosti, u bývalého majitele měla tendence utíkat, v azylu se chová zcela opačně - je vděčná za pohlazení, pozornost člověka a nehne se od Vás. Potřebuje pravidelně vyčesávat srst, to je asi její jediné drobné mínus - jinak je ve smečce psů pohodová, nerozdmýchává konflikty, ráda se mazlí a je v kontaktu s lidmi. Celkově vypadá jako mírná a hodná fena, byla by ráda za klidný a vlídný domov.

zorinka_1.jpg

ZORKA

Zorinka je asi 1,5letá celočerná fenka křížence střední výšky (cca 45 cm). Několik dní trávila opuštěná v mrazech, byla notně prostydlá a s četnými šrámy po těle. Těžko říci, zda byla nějak týraná, zprvu si od cizího člověka drží mírný odstup, ale za pohlazení a pamlsek se nechá uplatit. Jakmile si na člověka zvykne, projevuje se občas coby žárlivka vůči ostatním psům. Zorka je atletické postavy, ocení dostatek pohybu a her, lítá jak čertík a už začíná i hlídat okolí za plotem. Zorinku doporučujeme spíše coby psího jedináčka, k aktivním lidem, kteří s ní budou vyrážet na výlety a vychovají si z ní bezproblémovou a dozajista velmi vděčnou kamarádku. Odjela v sobotu 14.1.2012 do nového domova na Vysočinu.

stenda_gora.jpg

Štěňata od Gory

Štěňata se narodila 18.7. - 2 pejsci (tmavý a světlý) a jedna fenka (světlá). Čekájí na své zodpovědné a hodné páníčky. Budou drobného vzůstu, jak si je vychováte, takoví budou, vhodní pouze do bytu či domu. K odběru v půlce září.

 dashulata_9.jpg

Štěňata od Dashi

Dasha 26.8.2011 porodila 5 štěňat - tři pejsky a dvě fenky. Pejskové jsou převážně tmaví s bílými znaky, jedna fenka je také tmavá s bílými znaky a druhá je čistě béžová. K odběru budou štěnda po polovině října, plně socializovaná a vymazlená. Předpokládáme u nich kratší srst s podsadou, velikostně budou asi jako Dasha - tedy zhruba 30 cm. Čekají na hodné majitele.

dasha__3.jpg

DASHA

Asi roční sympatická kříženka malého vzrůstu (cca 30 cm) byla nalezena poblíž Chlumce n.Cidlinou. Dasha je takový rarášek, velmi akční a přítulné stvoření. Hledáme pro ni aktivní a zodpovědné majitele, kteří jí poskytnou dostatek pohybu. Vhodná spíše do bytu. 26.8.2011 porodila 5 štěňátek, takže bude k odběru, až po jejich odstavu nejdříve v půlce října.

stenda_frida_10.jpg

Štěňata od Frídy

Štěňata se narodila 26.7. v azylu, otec neznámý. Štěňata jsou až na jednoho pejska blue-merle zbarveni, budou malého vzrůstu, jsou plně socializována. Jeden strakatý pejsek má vrozenou drobnou vadu na předních tlapkách - srostlé prsty (viz fotogalerie). Nikterak mu tento malý handicap nepřekáží v pohybu, nekulhá, je to mazlivé štěně a čeká na své majitele. Pouze do bytu a pro zodpovědné lidi, kteří nebudou dále tyto atraktivní jedince množit, neboť gen blue merle s sebou nese mnoho zdravotních problémů. K odběru koncem září.

 frida.jpg

FRÍDA

Fenka křížence německého pinče, podle očkovacího průkazu je jí 5let. Frída byla odebrána z množírny ve Vinarech a je ve vysokém stadiu březosti. 26.7.2011 u nás porodila 6 štěňátek, k adopci bude po jejich odstavení. Frída je velmi milá, kontaktní a mazlivá fenka. Vhodná pouze do bytu či domu k hodným lidem, i k seniorům. Odjela do nové rodiny na Moravu.

vaneska_8.jpg

VANESKA

Vaneska je 5 měsíční kříženka, sice drobná vzrůstem, avšak nezdolného temperamentu. Vyfotit ji v klidu byl problém, neposedí, nepostojí, neustále v pohybu, bezproblémová k ostatním psům. Vaneska bude naprosto ideální coby společnice pro velmi aktivní lidi, nebo do rodiny k dětem na výlety. Vidíme v ní velký talent pro výcvik agility, dog dancingu či podobné aktivity. Určitě není vhodná na celoroční pobyt venku, potřebuje kolem sebe mít své lidi.

bara_5.jpg

BÁRA

Bára je 3letá kříženka, velmi podobná kokršpanělovi, jen o něco nižsí. Doposud žila v totální izolaci, před svým příchodem do azylu nepoznala kontakt s jinými lidmi ani psy. Proto byla zprvu poměrně bázlivá a nejistá, ale nyní se notně zklidnila. K cizím lidem je při prvním setkání pár minut nedůvěřivá, ale pak si ráda přijde pro pomazlení a hlazení a stane se z ní správná "přísavka" - kam se hnete, bude Vám za zády. S tím bohužel také souvisí její separační úzkost, nedokáže být o samotě, vyžaduje přítomnost člověka, jinak začne hlasitě protestovat. S ostatními psy vychází poměrně dobře, ale má chvílemi tendence vyprovokovat šarvátky nebo útočit na starší, nemocné jedince. Potřebuje klidné zázemí s trpělivými lidmi, ideálně aktivními seniory, kteří se jí budou věnovat celý den na vycházkách, dovychovají ji a budou ji mít coby psího jedináčka. Pak z ní vyroste skvělý parťák a vděčný společník. Baruška odjel 31.8.2011 do Trutnova do bytu.

filip__5.jpg

FILIP - kastrovaný

Filípek je 3 roky starý rezavý dlouhosrstý jezevčík. Jeho majitelem byl občan bez střechy nad hlavou, ale svého pejska miloval. Bohužel nyní našel ubytování, kam ho vzít nemůže, proto se Filípek dostal k nám. Akutně pro něj hledáme nový domov!!! Je to moc milý a přítulný pejsek, který miluje děti. Potřebuje ale dovychovat, tahá na vodítku a je hodně aktivní. Filip našel nový domov v domku se záhrádkou, kam odjel nejprve na zkoušku a jelikož si s páníčkem rozumí, zůstane už nastálo.

zofka__6.jpg

ŽOFKA

Další fenka odebraná z Vinar. Žofinka je dle očkovacího průkazu tříletá fenka westíka, přišla k nám s těžkým zánětem uší (již vyléčen) a s vylysalými a mokvavými zády. Srst na zádech zvolna obrůstá a pokračujeme v dalším léčení. Žofinka je klasický westík, milá, přítulná, hodná a vděčná. Vhodná pouze do bytu či domu, nejlépe k lidem, kteří mají zkušenost s úpravou srsti tohoto plemene. 7.8.2011 odjela k milým lidem až do Liberce.

danny.jpg

DANNY

Danny je 2,5 roku starý kříženec labradora a haskyhu. Z důvodu stěhování se ho majitelé vzdali a Danny je nyní k adopci v azylu. Je to moc hodný pes, miluje děti, je přítulný, nic neničí, rád si hraje s psími hračkami, ale zahrádku by dokázal i ohlídat. Našel nový domov.

bobina.jpg

BOBINKA

2-3letá fenka bígla, která se dlouho toulala bezprizorně po vesnicích a polích. Zpočátku měla velkou hrůzu z lidí, ale velmi se srovnala, již si vezme pamlsek z ruky, nechá se vzít do náruče. Přesto v ní určitá část nervozity při prvním setkání s cizím člověkem zůstává, ale s rukou plnou mlsků se brzy odváží zkamarádit. Bobinka čeká na ty správné majitele, kteří ji zbaví po dobrém zbytku nedůvěry vůči lidem a zároveň zajistí, aby se nevydala zase na nějaké výlety. Ideální by pro ni byli majitelé znalí plemene, kteří jsou pro ni schopni zajistit jednak výběh na zahradě s důkladnými ploty a zároveň dostatek pohybu pod kontrolou mimo zahradu. Nebo je Bobinka vhodná pro aktivní lidi žijící v bytě, kteří jí zavedou pravidelný režim a dostatek pohybu. Je zvyklá na domácí drůbež - té si nevšímá, šmejdila mezi slepicemi, jen kočky mírně popožene. Bobina je odčervená a naočkovaná a čeká na ty nej páníčky. 13.7.2011 odjela s milou paničkou do Kladna do bytu nahradit po zemřelém bíglíkovi.

betynka.jpg

BETYNKA

Asi 40 cm vysoká mírná fenka, v dobré výživné kondici, věk asi 4-5 let. Betynka byla několikrát vrácena z adopce na Moravě pro svou údajnou bázlivost. Ano, byla opatrnější, bojácnější, ale to už je vše minulostí. Sama se přijde nyní nechat podrbat, pomazlit a rozzáří se jí oči. Potřebuje klidné prostředí, kde si postupně zvykne lásku nejen přijímat, ale i rozdávat. Její vášní je žrádlo, takže je nutné kontrolovat příjem potravy, jinak je schopná k misce doslova zalehnout a cpát se a cpát se. Vzhledem k srsti bez podsady vhodná jen do bytu. 10.7.2011 našla nový domov u Semil.

vaneska3_1.jpg

VANESKA

Asi roční fenka křížence, drobnější postavy (cca 35 cm) a líbivého vzhledu, má polodlouhou srst, kterou je potřeba tu a tam vyčesat. Vaneska dosud trávila svůj život u boudy na řetězu, takže si nyní užívá svobodu a učí se hlubší důvěře k lidem. Zatím toho moc nenaštěká a jeví se coby klidnější povaha. Je zatím malinko opatrnější vůči lidem, ale pro mlsek z ruky si sama po chvíli přijde. Vhodná pro milé lidi, kteří ji poskytnou výchovu a hlavně moře lásky, trpělivosti a pohlazení. Nemá problém s ostatními pejsky, psího kamaráda by ocenila. Odjela bydlet do Plzně.

roxy.jpg

ROXY

Roxynce bude pravděpodobně méně jak rok, podle chrupu odhadujeme cca půl roku. Jinak vypadá zdravě, mile, lidem důvěřuje, moc ráda se se všemi vítá, má radost ze života. Temperament se jí určitě zapřít nedá. Roxy je aktivní a hravá. S ostatními psy žádný zásadní problém nemá, chce si hrát. Určitě by uvítala mladého páníčka, co bude mít čas a fyzickou sílu se jí věnovat. Jako dík by pravděpodobně bez probému uhlídala dům. Stavbou těla i barvou nápadně připomíná Rhodského Ridgebacka chvílema Maďarského ohaře. K RR jí chybí otočený pruh srsti na hřbětě. Má nádherné mandlové oči a bílou náprsenku. Pravděpodobně se nejedná o žádné čistokrevné plemeno, ale i tak je nádherná. Roxynka odjela do královéhradecké rodiny s dětmi. Žije v domě s velkou zahradou a daří se jí dobře. Se sportovně založenou rodinou má dostatek pohybu, který potřebuje.

majka1.jpg

MAJKA

Majka a Sára - dvě sestry, každá trochu jiná, vzhledově i v povaze. Společnou mají matku - prý pudlici, otec neznámý. Majka je asi rok stará fenka, zatím velmi bojácná, otrkává se na běžný denní režim a pohlazení, očividně jí chyběla socializace dříve. Oproti své sestře Sáře je plašší, snaží se být nejprve neviditelnou, potřebuje jistotu klidného a nerušeného soukromí v pelíšku, kam se může ukrýt. Jak získá přehled a důvěru ve své okolí, přilne velmi rychle k hodnému a laskavému člověku. Majuška není rozhodně agresivní, i přes svůj strach se vydrží nechat vyčesat - je nutný klidný a jemný přístup, žádné násilí a stres, také ostatních pejsků si nevšímá a drží se spíše v ústraní. Vhodná spíše do klidnější domácnosti bez dětí, psí kamarád by jí mohl dodat sebedůvěry. Pouze do bytu a k velmi hodným lidem. Našla nový domov v Bydžově.

sara5.jpg

SÁRA

Sára a Majka - dvě sestry, každá trochu jiná, vzhledově i v povaze. Společnou mají matku - prý pudlici, otec neznámý.Sára je asi rok stará fenka, ikdyž je také hodně vyplašená a ustrašená, je na tom o něco lépe než Majka. Zapózuje o samotě pro fotografku, neprchne ihned do ústraní. Samozřejmě nejbezpečněji se cítí také v milující náruči nebo pelíšku, ale zdá se být odvážnějsí, nežli Majka. Jak získá přehled a důvěru ve své okolí, přilne velmi rychle k hodnému a laskavému člověku. Sára není rozhodně agresivní, i přes svůj strach se vydrží nechat vyčesat - je nutný klidný a jemný přístup, žádné násilí a stres, také ostatních pejsků si nevšímá a drží se spíše v ústraní. Vhodná spíše do klidnější domácnosti bez dětí, psí kamarád by jí mohl dodat sebedůvěry. Pouze do bytu a k velmi hodným lidem. Našla nový domov v Chlumci.

besinka.jpg

BESINKA

Zhruba 2letá fenka, možná kříženka westíka. Zprvu byla plašší, ale jelikož velmi stála o kontakt s lidmi, velmi rychle si zvykla a nyní je z ní miloučká mazlivka. Barbucha je jinak veselá a hravá fenka, takové malé torpédko s hrubší srstí, která bude potřebovat údržbu. Vhodná pouze do bytu a spíše k aktivnějším lidem, kterým nebude vadit, že je z Besinky brzy vytvoří závisláček na páníčcích. 8.5.2011 našla nový domov.

jenny2.jpg

JENNY

Asi roční kříženka, když vidíte jen hlavu, řeknete si - krásný německý ovčák. Když ale uvidíte Jenny celou, tak změníte názor, je to ovčáckál bonzaj, cca 40 cm v kohoutku, s delším tělem na krátkých nožkách. Přesto je velmi pohyblivá a ráda si i pro piškot vyskočí, temperamentu má na rozdávání Jistě by u šikovného páníčka se zkušenostmi uměla zaujmout po určité výchově coby členka agility teamu nebo ukazovat své kousky při dogdancingu. Jenny je velmi hravá, milá, má ráda kontakt s lidmi, který si ale zpočátku člověk musí zasloužit. Je to ovšem duše otevřená a zvykne si, je vhodná i k dětem, potřebuje aktivity typu vycházek či jinak zaměstnat svou hlavinku. 1.5.2011 našla domov na voříškiádě v Lysé nad Labem. Bude bydlet kousek od Nymburku.

ronjaluisa2.jpg

NELINKA (původně Ronja) a MOLLYNA (původně Luisa)

2 měsíční štěňata, fenky, přiměřeně temperamentní a pohodová stvoření, nebojácná, zkoumající návštěvy a nové obzory. Ač dle fotek vypadají nejméně na křížence kavkazana, opak je pravdou. Jejich matka je menšího vzrůstu a i Ronja a Luisa jsou drobné. Až vyrostou, mohou mít asi kolem 40 cm, ale zřejmě jim zůstane pořádný kožich s podsadou, o který bude třeba pečovat. Vhodné k domu se zahradou s neustálým kontaktem s majiteli, rozhodně ne k zavření někam do kotce. 28.4.2011 byly převezeny do depozita Cibela o.s. v Jindřichově Hradci.

jessica1.jpg

JESSICA

Fenka pinče, která byla pod rouškou tmy přehozena do azylu přes plot. Zřejmě se neměla až tak skvěle - omrzliny na uších staršího data a vylysalý čumák naznačuje ne příliš laskavý přístup. Jessika je velmi temperamentní slečna či spíše dáma (možná již po štěňatech), odhadujeme její věk na 2-3 roky, krásně vybarvená do zrzata. Je hodně závislá na člověku, jak si někoho přivlastní za svého, žárlí na zbytek psí smečky. Občas se snaží mezi fenkami mírné konflikty sama vyvolat, aby si otestovala své postavení. Nejlépe by Jessice bylo coby psímu jedináčkovi, kterému trpělivá rodina (i s dětmi) věnuje veškerou svou pozornost, dovychová ji a poskytne jí dostatek aktivit, pohybu a lásky. Vhodná vzhledem k srsti pouze do bytu. P.S. Jessica má malý nádor na mléčné žláze, který bude potřeba časem vyřešit. 28.4.2011 byla převezena do depozita Cibela o.s. v Jindřichově Hradci.

brita8.jpg

BRITA

Asi roční kříženka německého ovčáka, která byla do azylu předána v zanedbaném stavu, nyní je již vyčesaná. Britulka je úžasně mazlivé stvoření i přesto, že za svůj rok života u původního majitele nepoznala příliš hezkého zacházení. To je znát především z jejích reakcí na rychlejší pohyby, či nezvyklé zvuky, nicméně nabídnutou lidskou ruku k pomazlení neodmítá. Jen potřebuje maličko času, aby se seznámila, člověk na ní nesmí být moc hrr. Po chvilce ale klidně vyvalí bříško a nechá se opečovávat. Do azylu se dostala kvůli stěhování původního majitele, prý si ji nemohl vzít s sebou. Měla velmi zanedbanou srst, jak je znát z prvních fotek. Teď ji postupně dáváme dohromady, při česání krásně drží a i když ji to tahá a bolí, maximálně se otočí a v tlamě jemně stiskne kartáč, poté vám hned vlepí opatrného hudlana. Brita si velmi zaslouží pohodový život plný lásky. Vhodná ke člověku, který bude umět zacházet s bázlivější fenkou, která velmi rychle přilne a udělá pro něj, co mu na očích uvidí. Našla nový domov ve Skřivanech.

sunny2.jpg

SUNNY

Celobílá fenka křížence vysoká asi 30 cm, věk odhadujeme na 3-4 roky, pochází z Ostravy. Sunnynka je takové psí sluníčko, neustále uchechtaná a mazlivá fenka, akční a veselá. Ocenila by aktivní páníčky, kteří ji dopřejí výlety, spoustu mazlení a hry. Vhodná hlavně do bytu. Našla nový domov v Liberci.

matysek1.jpg

MATÝSEK

2-3 měsíční štěndo s mléčným chrupem, bez jakýchkoliv špatných zkušeností s lidmi či psy. Jak si ho vychováte, takový bude, vyroste z něj při správném vedení a výchově bezvadný chundelatý parťák. Zatím je Matýsek štěně ala jezevčík na krátkých nožičkách, nejspíše do výšky moc neporoste, ale kdo ví, přesto odhadujeme maximálně střední výšku v dospělosti. Umí komunikovat s ostatními pejsky, je zvídavý a kontaktní a již netrpělivě přes plot vyhlíží nové páníčky. Odjel bydlet až do Liberce.

2.jpg

KRISTÝNKA

Černo-hnědá klidná fenka, věk odhadujeme na 6-7 let, je poměrně vyhublá. Kristýnka je pohodová a mírná fenka, hodila by se ke starším lidem, vhodná jen do bytu. Bude vděčná za stabilní a láskyplný domov.

3.jpg

ODETKA

Odetka je starší fenka asi 8-9letá, pohodová, milá a kontaktní fenka, vděčná za každé pohlazení. Byla též značně pohublá a čeká na hodné majitele, kteří jí vynahradí prožité útrapy. Vhodná jen do bytu a spíše do klidného prostředí.

shi-tzu4.jpg

BEATKA

Asi 2letá fenka, která byla přivezena se srstí v příšerném stavu. Ostřihat ji trvalo přes tři hodiny - samé dredy a zacuchlance. Celou dobu odevzdaně držela, je to velmi pohodová, trpělivá a milá fenka, ráda se mazlí. Vhodná do rodiny s dětmi, k lidem, kteří vědí, jak pečovat o delší srst, pouze do bytu. Beatka odjela do novyho domova v Liberci.

babetka8.jpg

BABETKA

Babetka je asi 7 měsíční trikolorní fenka, možná kříženka krátkosrsté kolie či salašnického psa, tomu by odpovídal i její temperament. Je to velmi živé, kontaktní a hravé stvoření s neustálou potřebou se mazlit a těšit ze společnosti člověka. Nejvíce by jí vyhovovali aktivní lidé, kteří jí zajistí denně dostatek pohybu a budou mít s Babetkou dostatek trpělivosti i v další výchově. Fenka byla vrácena do azylu po krátké adopci, páníčkové si ji nechtěli dále nechat - neměli na ni dost času a fenka z nudy začala likvidovat byt. Babetka se jeví jako velmi šikovná pro různé psí sporty - agility, dog dancing, nyní je zhruba 45 cm vysoká, takže z ní vyroste spíše vyšší krásný pes. Navíc je velká kamarádka s ostatními psy, rozhodně by v nové rodině ocenila nějakého psího parťáka, samotné by jí mohlo být smutno. Babetka odjela až k Českým Budějovicím, kde jí dělá parťačku border kolie a užívá si výletů s akční paničkou.

pepina.jpg

PEPINA

Pepina je asi 2-3letá hnědá pinčice, čumáček má odřený od klece, jak se snažila dostat do prostoru. A že ho dovede využít - je to velmi aktivní fenka, šplhalka a běhalka. Je též velmi vyhublá, ráda se mazlí a je kontaktní k cizím. Vhodná samozřejmě pouze do bytu, k aktivním a hodným lidem (klidně s dětmi), kteří jí láskou a pohybem vynahradí protrpěné vězení.

no5.jpg

OVČANDA - AISCHA

Mladá fena německého ovčáka, nalezená 14.1.2011 ve Skřivanech (Nový Bydžov).Vzhledem k tetování (44562) se jedná o fenu s PP a díky plemenné knize se povedla dohledat identita Ovčandy. Je to Aischa z Krkonošského polesí, nar. dne 28. 9. 2008. Chovatel o ni nejeví zájem, tak hledáme majitele původního nebo nové páníčky, kteří Aische dopřejí láskyplný domov a aktivity pro NO vhodné. Fenka je kontaktní, milá, poměrně vyhublá - buď se nějakou dobu toulala nebo se jí nedostávalo nejlepší péče. 4.2.2011 odjela s novými páníčky s 12 let starému ovčákovi.

kikinka5.jpg

KIKINKA

Fenka se do azylu dostala nechtěně,  zemřeli jí majitelé. Jde o fenku možná křížence čivavy malé velikosti, 3-letou přítulku.  Kiki je nejspokojenější přes noc coby spící na páníčkovi v posteli a přes den jako všetečná asistentka u vaření, nakupování či sledování TV. Je to zkrátka závislačka na člověku. Mazlivá a přátelská fenka, byla zvyklá v bytě i na kočku, nemá problém s ostatními pejsky. Hledá hodné majitele, pouze do bytu a se spoustou lásky, rozcapováním a zároveň dostatkem pohybu.

bony8.jpg

BONY

Štěně veliké - to je první, co člověka napadne při prvním setkání. Bonušce jsou tak asi 2-3 měsíce, stále má mléčný chrup, ale její silně stavěná kostra nenechá nikoho na pochybách, že z ní vyroste spíše větší fenka. Zajímavá kříženka pruhovaná, možná se kolem mihl boxer, nebo další z mnoha. Bony byla vyhozena u lesa, je to pohodové štěně, hravé a kontaktní, nemá špatné zkušenosti. Do budoucna ohlídá spolehlivě svůj nový domov, kde bude potřebovat spoustu lásky a výchovy. P.S. - do téhle fenky se zamilovala fotografka azylu, Mathea, moc ráda by si ji vzala, ale také má stop stav počtu psů. Tak se za Bonušku přimlouváme! Bony odjela do Pelhřimova na statek ke koním.

Obrazek

ŽOFKA

Žofinka je temperamentní asi 2měsíční fenka křížence s bílým proužkem pod krkem si podmaní kouzlem své osobnosti každou návštěvu. Veselé, hravé, mazlivé a pohodové štěně čeká na nové majitele, kteří jí poskytnou běžnou výchovu, spoustu her a vycházek. Vhodná do bytu či domu se zahradou, pokud se jí budete naplno věnovat. Žofinka je bezproblémový kontaktní prcek, psí kamarád by ji v domácnosti potěšil. Nejpíš vyroste "tak akorát" - ani velký, ani malý pes, taková nižší střední velikost. Odjela s novou rodinou do Prahy.

Obrazek

DORKA

Sestra Žofinky, má jen o něco málo delší srst. Taktéž 2měsíční hravé štěndo s milou a tulivou povahou, bezkonfliktní ve smečce a neustále se usmívající stvoření. Je pro každou hru a aktivitu, skvěle umí rozvazovat tkaničky u bot. Také čeká na milující domov s dostatkem pohybu, výchovy a mazlení, psí kamarád by ji v domácnosti potěšil. Dorka nejpíš vyroste "tak akorát" - ani velký, ani malý pes, taková nižší střední velikost. 10.10.2010 odjela do Prahy.

Obrazek

ASTA

Krásná zhruba roční sytě zrzavá fenka křížence jezevčíka malé výšky zaujme svou povahou i vzhledem. Astička je velmi přítulná, vyžaduje mazlení a spokojeně se pak na Vás chechtá. Je vděčná za lidskou pozornost a umí si o ni říci. Astičku můžeme doporučit coby rodinného parťáka, nejspokojenější bude ve Vaší přítomnosti. Dostatek pohybu uměrného jejím krátkým nožkám a výchovy by pro ni měl být samozřejmostí. Asta odjela do nového domova do Pardubic, kde bude bydlet v bytě s hodnými lidmi.

Obrazek

MÁJA

Mája (původně Vendulka) se narodila v našem azylu, odjela coby štěně do nové rodiny. Bohužel, páníček se ocitl trvale v nemocnici a tak se Mája vrátila k nám, coby roční. Je to nízká fenka ala celočerný jezevčík, zatím je ze změny prostředí trošku zakřiknutá. Mája je milá, klidnější povahy, pohladit se přijde, ale na velké mazlení to zatím není. Stýská se jí po domácím prostředí, po svém pelíšku - snad se pro ni někdo brzy najde. Ve smečce ostatních fen je v pohodě, psího kamaráda by uvítala. Jen do dobrých a trvalých podmínek, ať již nemusí Mája prožít další změny. Odjela k hodné rodině do Náchoda.

Obrazek

TÝNKA

"Black and white" krátkosrstá fenka střední velikosti si asi v minulosti neprožila šťastný život. Vůči člověku je opatrnější, zřejmě tu a tam schytala nějaký lepanec. Týnuška je ale mladá fenka, zhruba 1-2letá a v azylu začíná chápat, že existují i hodní lidé. Nyní už se návštěv tak nestraní, naopak, přijde si pro piškot a po chvíli sama i pro pohlazení, je na ní vidět, jak moc lidem chce důvěřovat. Stačí ji do kontaktu nenutit a dát ji čas. Týna čeká na hodné trpělivější páníčky, kteří ji zbaví zbytků strachu z lidské ruky, ubytují ji v domácnosti a poskytnou krásný psí život. Týnka odjela s hodnou rodinou do Brna.

Obrazek

SÁRA

Asi dvouletá černá špagetka na krátkých nožkách, s kouzelným pohledem, důvěřivá a milá - taková je Sárinka. Zpočátku měla tendenci prohánět venkovní kočky, ale začíná si na ně zvykat. Sáruška je přítulná mazlivka, miluje drbání a kontakt s lidmi. S ostatními pejsky vychází skvěle, psí kamarád v novém domově by ji potěšil. A pro koho je vhodná? Pro rodiny s dětmi, pro aktivní seniory, zkrátka pro každého, kdo jí věnuje dostatek péče a výchovy.

Obrazek

ŠARLOTA

Černobílá kokřička, u které se věk jen těžko určuje. Dle stavu chrupu možná 7-8 let, potřebuje dát zoubky do pořádku. Šarlotka je úžasná psí dáma, opatrná a něžná, nevtíravá, ale zároveň hodně mazlivá. Neštěká, hodí se jak do bytu tak do baráčku se zahradou. Je veselá a má ráda, když je o ní zájem. Čeká na ty správné lidi, kteří ji dostatek zájmu a lásky poskytnou. Odjela 29.8.2010 do Terezína s novou rodinou, která si jí všimla díky inzerci v Blesku.

Obrazek

BEKY

Krásné půlroční štěňátko křížence, fotky dosti zkreslují, co se velikosti týká. Nyní je maličkého vzrůstu a i v dospělosti tipujeme malou velikost. Na to, že jde o štěně, je Bekynka velmi klidné povahy, přátelská, ale nevtíravá, s cizími lidmi nemá sebemenší problém. Také ve smečce ostatních pejsků funguje bez šarvátek a nevyvolává konflikty. Ideální bezproblémová parťačka pro kohokoliv, kdo jí poskytne dostatek lásky a pohybu. Bekynka se těší na ty správné páníčky. Beky odjela na Moravu.

Obrazek

MATYLDA

Asi 2letá fenka mopse, velice milá a mazlivá. Někdo se ji zbavil, očividně poté, co porodila štěňata. Důvodem mohl být vřed na rohovce, se kterým k nám přišla - ten je již odoperován, ale stále zůstává problém se spodním víčkem, který je léčen. Tylda je vděčná za každé pohlazení, chová se opatrně a jemně, nemá problémy s ostatními psy. Je sice ze začátku rezervovanější k cizím lidem, ale za to evidentně mohou špatné zkušenosti s člověkem, nikoliv Matylda. Její mopsí srdce se nezapře – po chvilce Vám začne blemcat obličej a je nejlepší kamarádkou. Čeká na ty správné nové pánečky, kteří jí budou ochotni věnovat nejen část svého srdce a teplo bytečku, ale také něco financí na doléčení jejího očička. Odjela 20.8.2010 do Police nad Metují k hodným lidem, bude mít za kamarádku mopsičku.

Obrazek

BEATA

Beaty se spolu se sourozenci někdo zbavil tak, že je vyhodil a nechal napospas svému osudu. Když přišli do azylu, byli velmi vyhublí a bojácní, v ne moc dobrém zdravotním stavu. Nyní se již z nejhoršího vzpamatovali, čeká je zopakovat odčervení a očkování. Beata se zvolna učí důvěře k lidem, opatrně si po chvíli přijde pro pohlazení, ale stále je plašší. Zapotřebí ale bude ještě notná dávka trpělivosti a lásky, než z ní bude bezprostřední vysmátá fenka. Její věk odhadujeme asi na 9 měsíců až rok. Čeká na trpělivé majitele, ideálně se zkušeností s bíglíky. Vhodná spíše k domku se zahradou.

Obrazek

TERYNKA

3/4 roku stará malá fenka, přišla do azylu již se štěňátky. Je velmi milá, mazlivá, přítulná, ale také značně aktivní. Jedno její klapaté ucho jí dodává správně rošťácký výraz a v tomto případě zdání neklame. Terynka je vhodná k dětem, ale hlavně k aktivnějším lidem, kteří ji nenechají lenošit. Odjela s novou rodinou do Semil.

Obrazek

JERRYNKA

Jerrynka je cca 1,5letá až dvouletá fenka, velmi závislá na člověku. Hodná a mazlivá, bezproblémová, vhodná jako kamarádka do bytu k lidem, kteří se jí budou plně věnovat. Jerrynka je krátkonohá fenka stavbou těla podobná jezevčíkovi, už se těší na hodné páníčky. Jerrynka našla nový domov v Praze.

Obrazek

ARINA

Arinky se spolu se sourozenci někdo zbavil tak, že je vyhodil a nechal napospas svému osudu. Když přišli do azylu, byli velmi vyhublí a bojácní, v ne moc dobrém zdravotním stavu. Nyní se již z nejhoršího vzpamatovali, čeká je ještě zopakovat odčervení a očkování. Arinka se učí důvěře k lidem, opatrně si po chvíli přijde pro pohlazení, ale stále je dost plachá. Bude zapotřebí ještě notná dávka trpělivosti a lásky, než z ní bude veselá fenka. Její věk odhadujeme asi na 9 měsíců až rok. Čeká na trpělivé majitele, ideálně se zkušeností s bíglíky. Vhodná spíše k domku se zahradou. Arinka odjela do Starého Bydžova.

Obrazek

VENDULKA

Bílá smršť, torpédo, živel, v malém těle velký duch. Všechny výrazy plně vystihují Vendulku, droboučkou půl roční fenku křížence, jejíž temperament je neskutečný. Chvíli ji máte na klíně, v okamžiku dostanete x psích polibkům, za moment se Vám pro změnu šplhá po noze. Ale hlavně chce pořád mazlit, drbat a mít veškerou Vaši pozornost. Pro její vitalitu ji doporučujeme jen opravdu aktivním lidem a pouze do domku či bytu. Vendulka je dle našeho názoru vhodná třeba na agility či dog dancing, je velmi kontaktní a rtuťovitá, za pohlazení a kousek piškotu se může přetrhnout. Přitom "kapesní" pejsek. Přimlouváme se za ni, její talent zbytečně otálí v azylu. Vendulka odjela 19.6. do Šumperku, kde bude mít psího kamaráda a bude se věnovat agility.

Obrazek

DON

Doníček je asi 9 měsíční kříženec labradora tmavé barvy, vyššího vzrůstu a tmavé barvy. Je hravý a přátelský, kontakt s člověkem naváže poměrně rychle. Potřebuje dostatek kvalitní stravy, stejně jako prostornou zahradu a pravidelné vycházky. 15.6.2010 odjel do nové rodiny.

Obrazek

DÁŠA

Roztomilá kříženka s hrubší srstí, teprve se jí klube druhý chrup, takže věk kolem tří měsíců. Dášenka je nebojácné, vděčné a kamarádské štěně, ráda si hraje s ostatními pejsky a nechává se důvěřivě mazlit od lidí. V dospělosti u ní odhadujeme spíše střední velikost. Těší se na hodné páníčky, kteří jí zajistí dostatek pohybu. 6.6.2010 našla domov v Praze. Bude bydlet s paní v bytě a víkendy trávit na chalupě, paní měla útulkové pejsky a je z ní nadšená.

Obrazek

ZRZKA

Zhruba rok staré fenky asi 40 cm vysoké jsme se ujali, protože jí zemřel majitel a nebyl nikdo jiný, kdo by se o ni postaral. Zrzulka je moc milá fenka, nekonfliktní vůči ostatním členům smečky, zatím poněkud vyplašená z nového prostředí, přesto se nechá hladit a mazlit, lidem důvěřuje. Věříme, že se pro ní najde nová milující rodina, která jí nahradí ztrátu předešlého páníčka. Zrzulka se učí důvěře k lidem, již se přijde sama od sebe k návštěvě pomazlit a nechat podrbat. Zrzka odjela 3.6.2010 do Berouna.

Obrazek

 ROZÁRKA

Roztomilá dvouměsíční fenka křížence s kudrnatou srstí, v dospělosti odhadujeme maximálně střední výšku a delší srst. Rozárka je kontaktní a hravé štěně, mazlí se a za pozornost je vděčná. Vyroste z ní jistě milá a krásná psí slečna, kterou si můžete vychovat k obrazu svému. Jen pro hodné a pozorné páníčky. Odjela do Hradce Králové.

Obrazek

FERDA

Milý psí klučík, dvouměsíční štěňátko, odhadujeme nízký vzrůst v dospělosti a vzhled podobný jezevčíkovi. Ferdík je hravé a mazlivé štěně bez jakýchkoliv špatných zkušeností. Bezesporu se stane bezvadným parťákem pro hodné lidi, kteří jej s láskou vychovají a poskytnou mu milující domov. Ferdík našel domov nedaleko Bydžova.

Obrazek

MAX

Max je kříženec labradora s rotvajlerem, černé barvy, stáří 10 měsíců, očkovaný proti vzteklině. Je hravý a přítulný. V případě zájmu volejte na tel. č. 495 491 318 Maxík odjel k Pardubicím.

Obrazek

KESINKA

Rok stará fenka křížence s kratší srstí, středního vzrůstu, velmi milá jemná fenka. Vůči ostatním pejskům je po čase značně nepříjemná, velmi žárlí a ohrožuje slabší jedince. Proto ji nedopručujeme do domova, kde už žije jiný pes. Při hlazení se jí rozzáří oči a oddaně na Vás hledí - už se nemůže dočkat svého páníčka. Vyroste z ní vděčná kamarádka, je vhodná jak do rodin s dětmi, tak k aktivním lidem, kteří se jí budou věnovat na vycházkách a výletech. Našla domov nedaleko Prahy.

Obrazek

JESSIKA

Jessinka je zhruba roční malá černá fenka s bílou náprsenkou, má zřejmě po nějakém úrazu zkrácený ocásek. Zpočátku je k návštěvě trochu opatrná, ale po chvíli si přijde pro pomazlení, podrbání a piškotek. Je velmi milá, klidnější a vděčná za projevenou lásku, rychle si zvykne na hodného člověka, nemá problém s ostatními psy. Vzhledem ke krátké srsti bez podsady vhodná pouze do bytu k laskavým lidem, do rodin s dětmi či aktivním seniorům. 22.2.2010 odjela s novou paničkou až do Vsetína do domečku.

Obrazek

Sendynka

Narozena 12.12.2009 v našem azylu, matkou je Orinka a otec neznámý, sestra Huga a Sany. Sendynka je krásná roztomilá psí slečna, předpokládáme u ní krátkou srst a menší velikost vzrůstu. Je to list nepopsaný, zdravé a veselé štěndo, které si můžete vychovat dle svého. Do nového domova bude moci odejít začátkem února, hledáme pro ni zodpovědné páníčky, kteří jí poskytnou lásku, kvalitní stravu, pohyb a teplo bytu. Sendynka našla domov u hodných lidí.

Obrazek

CINDY

Přišla do útulku spolu s Kačenkou a Kony. Všechny byly ve velmi zbědovaném stavu, srst byla zaknocená, zplstnatělá, páchnoucí, pod ní zapařeniny. Proto bylo nutné ji ostříhat na krátko. Cindy je zhruba 9-ti letá fenka boloňského psíka, v životě nepoznala nic dobrého. Je bojácná, plašší, někdy se k návštěvě opatrně se přiblíží pro piškot, jindy se zamaskuje pod gauč a ani čumáček nevystrčí. Nelze ji hned vzít do náruče a mazlit, musí si delší dobu na přítomnost cizího člověka zvyknout. Ocenila by klidný domov bez ostatních psů, kde by ji trpěliví lidé dali prostor, čas na aklimatizaci, lásku a důkaz toho, že ne všichni lidé jsou zlí. Vhodná pouze do bytu! 19.2. našla domov Kačenka a Cindy - společně odjely do nového domova k hodným lidem do bytu nedaleko Ústí n. Labem.

Obrazek

KAČENKA

Přišla do útulku spolu se Cindy a Kony v podobně zbídačelém stavu, proto je též ostříhána. Kačenka je nejspíše barevný boloňský psík, věk cca 8-9 let, v povaze velmi plachá a bojácná. Očividně u ní chybí jakákoliv socializace, mezi smečkou ostatních psů se necítí spokojená, reaguje také na zvýšený hlas a prchá do bezpečí pelíšku. Od návštěv bohužel neočekává nic dobrého, ztuhne a strachy se klepe, snaží se být neviditelná. Přesto věříme, že by si mohla najít domov u trpělivých laskavých lidí, kteří mají zkušenost s podobně stresovanými pejsky. Kačenka potřebuje delší čas na aklimatizaci, klidný přístup a láskyplné zázemí v bytě, jemné zacházení a plno lásky. 19.2. našla domov Kačenka a Cindy - společně odjely do nového domova k hodným lidem do bytu nedaleko Ústí n. Labem.

Obrazek

BETYNKA

2letá malá kříženka - možná jezevčíka či bígla - další úžasná fenka. Betynka se nechá mazlit, vyhledává kontakt s člověkem, důvěřivě se rozvalí a chce drbat bříško. Je to velmi milé stvoření, které se rychle upne na hodného člověka. Ideální pro aktivní hodné lidi, i do rodin k dětem, zkrátka k někomu, kdo jí poskytne dostatek pohybu a laskavý domov. Betynka odjela do Městce Králové.

Obrazek

AJŠA

Rozkošná 2 měsíční psí slečna Ajša byla nevhodným dárkem k vánocům. Snad se na ni již usměje štěstí a dostane se k zodpovědným lidem, kteří jí zajistí trvalý domov. Ajša je čiperné milé štěně, zpočátku malinko vystrašená z návštěvy, ale během chvíle ji máte v náručí a chce se mazlit. Má krátkou srst bez podsady, takže vhodná pouze do bytu či domu, její velikost odhadujeme do budoucna nejspíše jako střední. Naočkovaná Ajša se již těší na nové páníčky, kteří se jí budou plně věnovat. 9.1.2010 našla nový domov v Hradci Králové.

Obrazek

VIKINKA

Vikinka je 2 měsíční celočerná fenka na krátkých nožkách, vtělená štěněčí roztomilost. Neustále někde pobíhá, skotačí, návštěvám okusuje nohavice a tkaničky, je to temperamentní malý pejsek. Nemá špatné zkušenosti, je nebojácná, mazlivá a velmi milá, vhodná coby kamarádka i pro jiného pejska. Hledáme pro ni hodné aktivní lidi, kteří se jí budou věnovat na vycházkách a poskytnou ji dostatek pohybu a vyžití, vhodná i k dětem. Pouze do bytu či domu. 4.1.2010 odjela do nového domova do Rabštejnské Lhoty u Chrudimi.

Obrazek

BLEDULKA

5 týdenní fenka, v dospělosti odhadujeme nízký vzrůst a krátkou srst. Bledulka je list nepopsaný, malé a veselé štěndo, bez špatných zkušeností, jak si ji vychováte, takovou ji budete mít. Vhodná pouze do bytu, k laskavým a hodným lidem, nikoliv coby hračka na hraní pro děti. Odjela do nového domova.

Obrazek

BOBULE

Celočerná fenka křížence, věk 7 týdnů, v dospělosti odhadujeme malou velikost a delší srst. Bobulka je hravé štěndo, bez špatných zkušeností, nebojácná a mazlivá. Vhodná pouze do bytu, k laskavým a hodným lidem, nikoliv coby hračka na hraní pro děti. Bobule odjela do Prahy.

Obrazek

SMOLÍČEK

Proč Smolíček? - protože tu coby poslední vymazlený psí klučík zatím zůstal. Matkou je bílá fenka špice Týna, otec neznámý (přišla do azylu již březí). Prosíme, nevolejte vy, co chcete neuvážený předčasný dárek pro děti pod stromeček. Hledáme majitele, kteří vědí, co zodpovědnost a péče o štěně obnáší. Narodil se 2.10.2009, Smolda bude malého vzrůstu, je nebojácný, socializovaný, hravý, zkrátka ideální psí parťák do bytu. Čeká na ty správné majitele. Smolíček odjel do Trutnova.

Obrazek

VENDULKA

Zhruba 7 týdenní psí slečna, zdravé a krásné znakaté štěně bez jakýchkoliv špatných zkušeností, v dospělosti tipujeme malý vzrůst. Čeká na správnou rodinu, která ji seznámí se světem a vychová z ní bezva pejska. Vhodná vzhledem k věku pouze do bytu. Vendulka odjela do Prahy.

Obrazek

BEN

Zhruba rok starý pejsek pudla, vykastrovaný. Beník je typický představitel pudlíka, rád si přijde pro piškotek a pohlazení, je kontaktní a milý, ikdyž občas mu z očí vykukují čertíci. Hledáme pro něj domov, kde budou pravidelně pečovat o jeho srst a poskytnou mu dostatek pohybu a výchovy. Vhodný pouze do bytu. Ben odjel s novou rodinou do Brna.

Obrazek

VENDA

Zhruba 7 týdenní psí kluk, zdravé a krásné plavé štěně bez jakýchkoliv špatných zkušeností, v dospělosti tipujeme malý vzrůst. Čeká na správnou rodinu, která jej seznámí se světem a vychová z něj bezva pejska. Vhodný vzhledem k věku pouze do bytu. Nový domov našla ve Vrchlabí.

Obrazek

BEZINKA

Sestra Bobulky, 7 týdenní psí mimino s bílou náprsenkou. V dospělosti odhadujeme menší vzrůst a delší srst. Bezinka je hravé štěndo, bez špatných zkušeností, nebojácná a mazlivá. Vhodná pouze do bytu, k laskavým a hodným lidem, nikoliv coby hračka na hraní pro děti. Odjela do Liberce.

Obrazek

BERTÍK

Bertík je zhruba 5-6letý boloňský psík, musel být kvůli zadredované a špinavé srsti ostříhán nakrátko. Při manipulaci (česání, péče o uši) je zatím nejistý, zřejmě podobné úkony neznal. Člověk musí být při těchto úkonech trpělivý a opatrnější, aby jej Bertík ze strachu nekousl. Ale již se nechá vzít do náruče, velmi rychle si na laskavé zacházení zvyká a brzy z něj bude pohodový mazel. Hledáme pro něj hodné páníčky, kteří se mu budou věnovat a nezklamou ho. Vhodný pouze do bytu. Bertík odjel do Teplic

Obrazek

KETYNKA

2letá menší fenka křížence, v minulosti byla týraná. Je dosti vyhublá, ale to brzy změníme, stejně jako její zanedbanou srst, kterou ostříháme. Ketynka je milá a něžná fenka, kupodivu neztratila důvěru v člověka, nechá se hladit, vzít do náruče a je vděčná za jakýkoliv projev přízně. Doporučili bychom ji jak do rodiny s dětmi, tak k aktivním lidem, vyroste z ní oddaná společnice. 24.11.2009 odjela do Prahy.

Obrazek

ŠTĚŇATA - 4 pejsci a 1 fenka

5 pejsků a 1 fenka se narodili v azylu 2.10. 2009. Fenka je světlého zbarvení, pejskove světlí, tmavý a tmavý s pálením. Matkou je bílá fenka špice Týna, otec neznámý (přišla do azylu již březí). U štěňat odhadujeme malou velikost, všechna jsou krásná, zdravá a Týna se o ně poctivě stará. K odběru budou v půlce listopadu, ale prosíme, nevolejte vy, co chcete neuvážený předčasný dárek pro děti pod stromeček. Hledáme majitele, kteří vědí, co zodpovědnost a péče o štěně obnáší. 4 pejsci a 1 fenka už mají nové domovy.

Obrazek

TÝNA

Maximálně 1,5 roku stará fenka malého špice. Týnuška je velice mazlivá a kontaktní jemná fenka, která se zajisté stane skvělou společnicí i pro starší lidi, ale můžeme ji doporučit i coby kamaráda do rodiny s odrostlejšími dětmi. Není konfliktní s ostatními fenami, pro piškotek si k návštěvám s radostí přiběhne a nechá se hladit. Nejspokojenější by Týna byla s lidmi v domě se zahrádkou nebo v bytu, není vhodná k celoročnímu pobytu v boudě. Týna přišla do azylu březí a už porodila 6 krásných štěňátek. Po jejich odstavení bude Týna k adopci, takže nejdříve tak v půlce listopadu. 21.11.2009 odjela až do Zlína.

Obrazek

OSKARKA

Oskarka je nejspíš kříženka teriéra s hrubší, medově zabarvenou srstí. Přišla do azylu značně vyhublá, ale to brzy napravíme. Ač vypadá starší, věk odhadujeme na 2-3 roky, výška cca 40 cm. Oskarka chytí za srdce návštěvu velmi snadno - je to mazel usilujici o pozornost, milá a líbivá fenka. S ostatními fenkami vychází bez problémů, jen se občas snaží rovnat ostatní při hře. Bude skvělou společnicí pro kohokoliv, kdo ji věnuje svůj čas, lásku a dopřeje jí dostatek pohybu. Odjela až na Moravu do Krnova.

Obrazek

ŽANETKA

Žanetka - Špagetka, to je první, co Vás napadne při setkání. Žanetka je maximálně rok a půl stará psí slečna, ukázkový rozčepýřený krátkonohý kříženec ala čertík. Je velmi hravá, kontaktní, mazlivá, s ostatními pejsky lítá jako blesk. Jak se nad ní jednou sehnete a začnete drbat, získali jste si ji navždy. Začne si Vás před jinými psíky žárlivácky střežit a snaží se Vás přesvědčit, že jen ona bude pro Vás tím pravým antidepresivním pejskem. Žanetka je vskutku veselá a akční kopa, proto bychom ji doporučili spíše k aktivnějším lidem. Nový domov našla v Lázních Bělohrad.

Obrazek

ANETKA

Možná 7letá fenka křížence, výška cca 45 cm, taková decentní psí dáma, která je vůči lidem opatrnější. Rychle si na hodného člověka zvykne, ale i k němu si drží mírný odstup, pro pohlazení či piškot si ráda přijde. Ovšem větší mazlení se zatím nekoná, věříme, že u nás získá plnou důvěru ve člověka. Anetka je velmi milá fena, klidná a mírná, její tmavé, chvilkami smutné oči s nadějí vyhlížejí hodného trpělivého páníčka, který jí zajistí teplo, klid a spoustu lásky. Vhodná pouze do bytu či dovnitř domečku. Odjela do Prahy.

Obrazek

SÁRA

Krásné štěně křížence německého ovčáka, jde o velmi vstřícnou a kontaktní fenku. Věk kolem 10 týdnů, klubou se ji ostré jehličky v tlamě - a umí s nimi při hře, jako každé zdravé a veselé štěně, pěkně hlodat. Nemá jediný problém, Sárinka je zkrátka vysmáté pohodové štěně, velmi se těší na nové páníčky, kteří ji dopřejí dostatek podnětů, aktivit, výchovy a klidně i psího kamaráda. Nový domov našla v Hořicích.

Obrazek

BENÍK

Asi tříletý pes, bud plemene lhaso apsa, maltezáka nebo havaňáčka (nebo mix) , musel být ostříhán kvůli zanedbané zadredované srsti. Beník je trošku samorost, společnost více psů mu příliš nevyhovuje, snaží se prosazovat. Vůči lidem je milý, přijde si pro pohlazení, pamlsek, ale více pozornosti typu zvednutí či učesání se mu nelíbí. Byl zřejmě zanedbáván a musí se těmto procedurám postupně v klidu naučit. Proto pro něj hledáme vhodné majitele, kteří mají zkušenost s podobným sebevědomým pejskem. Beník bude nejšťastnější coby jediný pes v domácnosti, potřebuje milující rodinu, která mu přesně určí pravidla a s laskavostí jej dovychová. Vhodný pouze do bytu. Odjel s novou rodinou do Mělníka.

Obrazek

CONNY

Droboučká celočerná fenka s krátkou srstí, velikost cca 25 -30 cm, přišla do útulku březí. Connuška je mladá fenka, maximálně do dvou let, nejlépe si pohoví u návštěv na klíně, ráda se mazlí a s radostí si přijde pro piškotek. Je to čistotná dáma, vhodná do domečku se zahradou (kterou si umí pěkně ohlídat) nebo do bytu, pokud se jí zajistí dostatek vycházek a pohybu. 23.6.09 se jí v útulku narodila štěňátka, o která naprosto vzorně pečovala. Štěňátka už mají všechna nové domovy. Connuška je k ostatním členům smečky bezkonfliktní a jistě by ocenila i psího kamaráda. 25.10.2009 odjela do Hradce Králové s novou rodinou.

Obrazek

JENNY

Krásná fenka křížence, výška cca 40 cm, věk odhadujeme na 2 roky. Jenny je zprvu zádumčivá, testuje si návštěvy s odstupem, ale piškotu neodolá a přijde si pro něj. Po chvíli se nechá hladit, mazlit, drbat a je vděčná za projevenou náklonnost. Vůči ostatním fenkám je bez problémů, ale ráda provokuje ke hře a užívá si pozornost. Bude vděčná za mazlení a lásku, až si nový majitel získá její plnou důvěru, vyroste z ní skvělý parťák. Vzhledem k hladké srsti bez podsady vhodná jen do bytu či domku, ne k venkovnímu pobytu. Jenny našla domov 25.10.2009, odjela s velmi hodnými lidmi směr Hrochův Týnec.

Obrazek

BELINKA

Krásná světlá fenka malého vzrůstu, věk odhadujeme na 2-3 roky. Belinka je klidná, bezproblémová a milá fenka, vděčná za pozornost a pohlazení, ve smečce vychází bez problémů s ostatními fenami. Belinka je vhodná jak pro seniory, tak do rodiny k dětem, nejšťastnější by byla na klíně u páníčka. Vzhledem k tomu, že je značně fixovaná na přítomnost Čertíka (možná její potomek), hledáme nové majitele, kteří by si je odebrali ideálně společně (ale i samostatně). 18.10.2009 odjela do Poděbrad k hodným lidem.

Obrazek

ČERTÍK

Černý třapatý mladý pejsek, starý cca jeden rok, také malého vzrůstu, byl v útulku vykastrován. Čertík je veselý a přítulný psík, který bez problému dokáže rozjasnit všední den - je hravý a mazlivý, nekonfliktní ve smečce. Vzhledem k tomu, že je značně fixován na přítomnost Belinky (možná jeho matka), hledáme nové majitele, kteří by si je odebrali ideálně společně (ale i samostatně).

Obrazek

PANKRÁC

Roztomilý klučík, věk odhadujeme na zhruba 7 týdnů, je jedním ze tří opuštěných psích sourozenců, kteří byli nalezeni na poli. Nejen v jeho pohledu naleznete dozajista teriéří a jezevčíkovité předky, i svým vzhledem se těmto plemenům velmi podobá. Očekáváme u něj malý vzrůst a hrubší srst a povahou sebejistého pejska. Již nyní je velmi činorodý, aktivní a nebojácný, vůči lidem velice kontaktní a mazlivý. Coby štěně bez špatných zkušeností jej doporučujeme jak do aktivnějších rodin s dětmi, tak i jako společníka pro vitální seniory. Samozřejmostí by měl být úzký kontakt se štěňátkem a proto jej nedoporučujeme jen k pobytu na zahradě. K odběru ihned.

Obrazek

BÁRA

Bára se dostala do našeho azylu díky všímavosti hodných lidí, kteří ji nalezli u silnice sraženou autem. Nehoda na Báře nezanechala krom drobných odřenin žádné následky – ani fyzické ani psychické. S nadšením se vrhá na návštěvy a doslova je zavaluje svou láskou, stejně tak bláznivě dovádí s ostatními členy smečky. Bára je překrásná kříženka buď loveckého plemena nebo dalmatina, věk odhadujeme maximálně na rok. Baruška je krátkosrstá fenka, proto ji doporučujeme spíše do bytu nebo domu se zahradou, není vhodná k celoročnímu pobytu v kotci. Vzhledem k její bezproblémové povaze bude spokojená jak u starších lidí, tak i u aktivní rodiny s dětmi.

Obrazek

BONIFÁC

Třetí z opuštěných psích sourozenců (věk cca 7 týdnů), kteří byli nalezeni na poli. I v jeho pohledu naleznete dozajista teriéří a jezevčíkovité předky a svým vzhledem se těmto plemenům velmi podobá (speciálně jezevčíkovi, má nejhladší srst). V porovnání se svými bratry je nejklidnějším štěnětem, které se radši než psím bitkám věnuje mazlení s návštěvami. Bonifác je velice kontaktní, nebojácný, tulivý a milý kříženec, vhodný jak do rodiny s dětmi, tak coby věrný společník seniorů. Samozřejmostí by měl být úzký kontakt se štěňátkem a proto jej nedoporučujeme jen k pobytu na zahradě. K odběru ihned.

Obrazek

SERVÁC

Druhý z opuštěných psích sourozenců (věk cca 7 týdnů), kteří byli nalezeni na poli. I v jeho pohledu naleznete dozajista teriéří a jezevčíkovité předky a svým vzhledem se těmto plemenům velmi podobá (speciálně jezevčíkovi). „Serváč“ rád pošťuchuje své bratry, zdá se nám být nejtemperamentnějším štěnětem, je velice hravý až dravý, neustále se snaží návštěvám okusovat tkaničky a vymýšlí nejrůznější úsměvné rošťárny. Z tohoto důvodu jej doporučujeme k aktivním lidem, kteří již mají zkušenost s trpělivou výchovou rtuťovitého štěněte, není problém s umístěním k dětem či psímu kamarádovi. Samozřejmostí by měl být úzký kontakt se štěňátkem a proto jej nedoporučujeme jen k pobytu na zahradě. K odběru ihned.

Obrazek

SANDY

Sandynka je krásná kříženka beagla, která miluje lidi a ostatní pejsky. Této živé a temperamentní fenečce je maximálně rok, bude velmi šikovná pro jakékoli psí aktivity.

Obrazek

ZORKA

Zhruba 2 letá nalezená fena kříženka dobrmana a labradora, kohoutková výška cca 55cm. Zorinka je zpočátku v kontaktu s cizím člověkem odměřenější a udržuje si odstup, zřejmě nemá z minulosti úplně ty nejlepší zkušenosti s lidmi. Přesto si přijde po chvíli k návštěvě pro pohlazení a piškot a začne se tulit.U trpělivějších páníčků by jistě znovu získala plnou důvěru k člověku. Zorinku můžeme doporučit k hodným lidem či rodině s dětmi, se kterými hezky vychází, k domu se zahradou nebo do bytu. 15.9.2009 našla domov v České Třebové.

Obrazek

FERDÍK

Narozen 23.6.09. Celočerné štěndo , předpokládáme malý vzrůst a krátkou srst. Již nyní si užívá socializace na zahrádce a hlazení od návštěv. K odběru po 11.8.09, bude odčervený a naočkovaný. Ferdik odjel do Prahy, bude bydlet v domečku a jezdit s páníčky na chalupu.

Obrazek

BERTÍK

Narozen 23.6.09. Celočerný krásný pejsek , předpokládáme malý vzrůst a krátkou srst. Již nyní si užívá socializace na zahrádce a hlazení od návštěv. K odběru po 11.8.09, bude odčervený a naočkovaný.

Obrazek

MATÝSEK

Narozen 23.6.09. Rozkošný zajímavě zbarvený pejsek , předpokládáme malý vzrůst a krátkou srst. Již nyní si užívá socializace na zahrádce a hlazení od návštěv. K odběru po 11.8.09, bude odčervený a naočkovaný.

Obrazek

BRITA II.

Brita je do dvou let stará fenka, nejpíše kříženka samojeda nebo akity, možná špice. Při nalezení měla velmi zacuchanou a zanedbanou srst, proto bylo nutné podniknout razantnější vyčesání. Co se týká ostatních fenek a psů je Brituška velmi tvárná a hravá, ani kočky ji nezajímají. Zpočátku byla opatrná na rychlé pohyby rukou, ale nyní už nemá problém . Je v ní spousta důvěry a lásky, na hodného člověka se rychle upne. Přijde se bez problému pomazlit (to návštěvu doslova zavalí a užívá si drbání). Zkrátka, mladá, velmi temperamentní fenka s touhou po páníčkovi, nekonfliktní ve smečce (ale ráda provokuje ke hře), občas poněkud uštěkanější. Potřebovala by klidný domov s aktivnějšími lidmi, kteří by umožnili její samojedí/akití dušičce dostatek pohybu nejen po zahradě, ale i na výletech, za psí kamarády by byla nejspíše vděčná. A samozřejmě je nutné počítat s pravidelnou údržbou její srsti. Nový domov našla v Jablonci nad Nisou a bude ve společnosti 2 pejsků samojedů.

Obrazek

VENDULKA

Narozena 23.6.09. Celočerná krásná fenka, předpokládáme malý vzrůst a krátkou srst. Již nyní si užívá socializace na zahrádce a hlazení od návštěv. K odběru bude po 11.8.09, bude odčervená a naočkovaná.

Obrazek

KUKAČKA

Narozena 26.6.09. Kačenka je takové kukaččí mládě, přidali jsme ji Conny k jejím štěňatům (její matka o ni neměla zájem, nepochází od nás). Je o dva dny mladší, nežli zbytek štěňat, o malinko větší a bude mít pravděpodobně střední srst. Kukačka je už teď nebojácné a odvážné štěndo - průzkumník. K odběru bude po 11.8.09, bude odčervená a naočkovaná.

Obrazek

KRISTÝNKA

Velice klidná fenka křížence, věk odhadujeme na 4-5 let, nekonfliktní ve smečce, ke kočkám, zkrátka ideální voříšková. Kristýnka nemá snad žádné problémy, jak v povaze tak vzhledu. Jde o velice milou a mazlivou fenečku, která byla nejspíše zvyklá žít někde o samotě a ne v moc velkém pohodlí. I nyní, když si ma vyskočit na svůj gaučík, tak váhá a radši si zaleze pod něj. K návštěvám se lísá, ráda si dojde pro piškotek a pohlazení, zahledí se svým klidným zrakem do Vašich očí a znáte to... Chcete mě? Vhodná klidně ke starším lidem coby kamarádka, do bytu i domečku, dovede rozdat spoustu lásky. Odjela 18.7.2009 až do Brna k hodným lidem, bude bydlet v domku se zahradou.

Obrazek

OSKAR II.

Neradi opakujeme v útulku stejná jména, ale ta podoba je až udivující. Jeden Oskárek od nás již odešel a druhý k nám nyní přišel. Oskárek II. byl nalezen za Hořicemi, ač poměrně mladý pejsek (max dva roky), má nadoraz obroušené řezáky. Oski má hrubší téměř samočistící srst ještě medovějsího nádechu, nežli měl jeho předchůdce, je přátelský vůči ostatním členům smečky, i kočkám. Je kastrovaný, velmi kamarádský a klidný, rád se mazlí s návštěvami. Byl by to vhodný společník k někomu hodnému u domečku se zahrádkou, i v bytě je čistotný a vděčný za každé pohlazení. 12.7.2009 odjel do Semil, bude bydlet v rodině se starším pejskem v domu se zahradou.

Obrazek

BORKA

2letá malá fenka křížence, která byla nalezena v lese i se štěňaty (ty jsou již v nových domovech). Ač je Borka již matkou, její chování odpovídá spíše pubescentovi. Je to velmi temperamentní a hravá fenka, ale také dovede odpočívat, nejlépe po boku či na klíně páníčka u TV. Miluje lidi a je nekonfliktní ve smečce psů. Těší se na správné páníčky, je vhodná do bytu i na zahradu, čistotná a vděčná za každé pohlazení. 28.6.2009 našla Borka nový domov.

Obrazek

MILOUŠEK

Mopsík v nevalném stavu - silně zablešený, bez jednoho oka a druhé oko vypouklé se vředem, byl do našeho útulku přinesen před pár dny. Naštěstí tento veterán (jak se pozdeji ukázalo, je i hluchý na jedno ucho a mel uraz na kycli) našel domov u milující rodiny poblíž Chrudimi bez inzerce, 22.6.09 odjel do nového domova. Fotky z nového domova - obklopen dětmi a pejsky je Miloušek spokojený a přejeme mu šťastný důchod.

Obrazek

FREDY

Fredyho věk odhadujeme na rok až rok a půl, je to milý a přítulný kříženec. Bližší popis brzy dodáme. Fredy odjel do nové rodiny.

Obrazek

AGÁTKA

Malá nalezenkyně, svou velikostí, barvou a srstí připomíná křížence jorkšíra nebo silky teriéra, jsou jí maximálně dva roky. Aginka u nás pobývá pár dní a již nyní se projevuje coby velice vděčná, jemná a mazlivá fenka. K cizím návštěvám si přijde pro piškot a po chvíli se ráda nechá drbat. Zároveň je skotačivá a temperamentní, se smečkou vychází bez problémů, s oblibou provokuje ostatní pejsky ke hrám. Agátku můžeme s klidem doporučit coby kamarádku ke druhému pejskovi i k dětem, bude potřebovat vycházky či dostatek pohybu na zahradě a láskyplné zázemí. Její teriérský temperament by se dal využít při agility nebo delších výletech, ale spokojená bude i na klíně při sledování TV. 2.6.2009 odjela s novými majiteli do Litomyšle.

Obrazek

KETY

Zhruba 2-3letá malá fenka křížence, svou trikolorní barvou připomíná beagla. Osud ke Ketynce nebyl příliš laskavý. Byla nalezena poraněná u silnice, sražená autem. Doposud má Kety problémy s chůzí, kulhání na přední i zadní nožku jí zůstane, nicméně i přes tento handicap je velmi pohyblivá. Zpočátku byla v útulku vůči cizím velmi nedůvěřivá, ale pobyt u nás ji naučil lidem věřit a tak je z ní nyní mazlivá fenka. Ráda by měla pozornost návštěv co nejvíce pro sebe, je to žárlivka, která ostatní pesany odhání od piškotů a někdy zbytečně vyvolává ve smečce konflikty. Ketynka by ráda našla domov v bytě u hodných lidí, kteří budou brát ohled na její kulhání, nebudou ji nutit na dlouhé výlety, ale přesto jí zaručí dostatek pohybu venku. Vzhledem k její žárlivosti ji doporučujeme spíše coby jediného psa a ne do rodiny k dětem. Kety si po svých špatných zkušenostech a lidské bezohlednosti, kdy ležela u silnice dlouho poraněná bez povšimnutí projíždějících, zaslouží konečně jen ty své milující páníčky. Našla domov kousek od Skřivan u hodných lidí.

Obrazek

BRITA

Krásná celočerná nalezenkyně, věk odhadujeme na 6-7 měsíců. Vyroste zřejmě do střední velikosti,je podobná černému labradorovi. Brituška je velice milá mazlivá fenka, nekonfliktní k ostatním psům, zvídavá, velmi hravá a temperamentní. Při příjezdu do útulku byla opatrnější v kontaktu s cizím člověkem. Nyní je z ní uchechtaná psí slečna, která se energicky vítá s návštěvami, usmívá se a je jí všude plno. Je vhodná spíše pro aktivní lidi, kteří vyhoví jejím nárokům na hrátky a pohyb. Doufáme, že Brituška najde brzy nový domov, je vhodná spíše do bytu či domu. Osamotě by na zahradě strádala, neboť její osobnost vyžaduje spoustu lásky, kontaktu a samozřejmě výchovy. 11.4. odjela do Hradce Králové, bude se mit skvěle v domečku se zahradou.

Obrazek

OSKAR

Oskar je ukázkový voříšek cca 40 cm vysoký, úžasné medové barvy a tvrdší srsti. K hodnému člověku velmi rychle přilne, rád se mazlí a pro piškot umí přímo cirkusově zapanáčkovat. Oskimu je nejspíše kolem 10-11 měsíců, nemá žádné zdravotní problémy, skvěle vychází s ostatními psy. Potřeboval by hodné páníčky, kteří se mu budou věnovat a svou láskou mu rozjasní jeho občas smutné oči. Vhodný do bytu, do domu i na zahradu. Oskar našel domov kousek od Skřivan a má se fajn.

Obrazek

DÁŠA

Třapatá chundelatá fenka Dáša je velký smíšek a neposeda, věk do tří měsíců. Je naočkovaná, v dospělosti bude spíše menšího vzrůstu a její černobílou srst bude nutno pročesávat. Dášenka nemá žádné špatné zkušenosti - ani s lidmi, ani se psy, jako každé štěně je velmi hravá, temperamentní a nejraději by vlezla ihned člověku do náruče. Zkrátka ukázkové bezproblémové štěně voříška, těší se na hodné páníčky. Dášenka odjela 28.3.2009 až do Opavy, bude bydlet v řadovém domečku.

Obrazek

AGÁTA

Zhruba rok stará středně veliká fenka, odchycená, když se delší dobu potulovala po vsi. Neuvěřitelný smíšek a skřítek neposeda, nejraději by se stále mazlila, hrála si se svým pánem a psími kamarády. Velmi aktivní fenka, přitom něžná a hodná jak k lidem, tak psům. Ideální by pro ni byl sportovně založený páníček, který ji nenechá lenošit, možná by její temperament mohl najít uplatnění v agility. Je čistotná, vhodná do bytu i zahradu. Svým vzhledem připomíná černou australskou kelpii. 25.3.2009 odjela s novou rodinou ke Smiřicím.

Obrazek

KONY

Konuška je extrémně plachá fenka boloňského barevného psíka, také důchodkyně asi 9-ti letá. Musela být též ostříhaná na krátko, srst měla v příšerném stavu. Je nejvíce bojácná, nejistá, zrazená, potřebovala by zkušeného páníčka, který by ji trpělivě a pomalinku její fóbie zbavil. Při kontaktu s cizím člověkem přestává téměř dýchat, ztuhne a někdy se strachy pomočí. Je smutné, co lidé této fence provedli. Vhodná pouze do bytu, k opravdu laskavým a velmi trpělivým lidem, kteří ji budou milovat a dají jí ještě šanci. Kony odjela s hodnými lidmi do Prahy.

Obrazek

BARUNKA

Barunka je půl roční kříženka, očkovaná a odčervená. Svým vzhledem trošku připomíná zarostlého teriéra, do budoucna bude potřeba o její hrubší srst pečovat. Barča je velice kontaktní štěně, milé, mazlivé a vysmáté, k ostatním psům bezproblémová. Vzhledem k věku se rychle adaptuje na nové prostředí, nejvíce by ocenila teplo domova a hodné páníčky. Vyroste z ní krásná psí slečna, její bystrý pohled nelze přehlédnout už nyní. Barunka našla nový domov v Městci Králové.

Obrazek

MAGGIE

Dvouletá fenka francouzského buldočka, očkovaná, zemřel jí majitel a tak se dostala do útulku. Ač teprve dvouletá, prý už má za sebou dva porody. Měla problémy s oušky, ty se díky péči v útulku již zlepšily a také nemocné oko jí bude bez následků zoperováno. Maguše je typická uchrochtaná francouzačka, velmi kontaktní k lidem, ovšem k jiným slabším členům psí smečky zpočátku poněkud necitelná - má snahu se prosazovat a odhánět je od misek. Ale po pár dnech si zvykne a již nevyvolává konflikty. Doporučili bychom ji k lidem, kteří již buldočka někdy měli a znají jejich povahu, věnují jí nezbytnou veterinární péči a dopřejí krásný život bez dalšího množení. Samozřejmě je vhodná pouze do bytu nebo dovnitř domu. Maggie odjela s novou rodinou do Prahy.

Obrazek

ARTUR

5-letý pejsek francouzského buldočka, barvy fawn. Do útulku se dostal z téhož důvodu, jako Maggie, zemřel mu majitel. Pokud mu budete věnovat dostatek pozornosti, rychle se naučí čistotě i v bytě. Artík je velmi klidný buldoček, vděčný za pohlazení, neagresivní vůči jiným psům. Je tak trošku opatrnější při prvním kontaktu, ale rychle se rozkouká a stane se z něj to správné placaté zlatíčko. Jeho klidnou povahu však nelze podceňovat, pokud by se nudil na zahradě, dokáže si najít únikové místo skrz plot. Artur bude při odběru kastrovaný, zaslouží si stejne jako Maggie zkušenějšího majitele, který mu poskytne láskyplný domov a stabilní režim. Vhodný pouze do bytu či dovnitř domu. Artur odjel do nového domova do Jablonce nad Nisou.

Obrazek

BERUNKA

Ač se to vzhledem k barvě a délce srsti nezdá, je Beruna sestrou Dáši. Věk do tří měsíců, je naočkovaná, také velmi veselá fenka, kontaktní, bezproblémová a vysmátá. Možná o chlup temperamantnějsí než Dáša, pokud si návštěva přidřepne, je schopná se vyšplhat po zádech až na hlavu. Celým svým malým tělíčkem se snaží naznačit, že ona je ten pravý malý psík pro aktivní lidi, že z ní vyroste skvělý parťák a společník. Vzhledem k hladké srsti bez podsady vhodná pouze do bytu. 14.2.2009 si ji adoptovala rodina do Hořic.

Obrazek

ČESTMÍR

Česťa je mladý, zhruba 1,5letý pejsek, krásný anglický kokršpaněl zlaté barvy bez PP, byl nalezen opuštěný, když se toulal v nedaleké vesnici. I když mnoho dobrého asi nepoznal, je k lidem neuvěřitelně přítulný, nejraději by se celý den nechal mazlit a drbat. Čestík je něžný a hravý, aportovat vydrží v kuse třeba hodinu, je vděčný za lidskou pozornost a svou dobrou náladu vyjadřuje neustálým vrtěním kupírovaného ocásku. Na zahradě se v nepřítomnosti lidí nudí, vzhledem ke své minulosti má snahu překonávat plot skokem a toulat se. Nemá asi jako každý kokřík v lásce kočky. Je vhodným pejskem do rodiny i k dětem, ale pouze do bytu. Čeká na aktivní hodné lidi, kteří se mu budou věnovat a poskytnou mu dostatek lásky a pohybu. Čestmír odjel 1.1.2009 s novou rodinou do Prahy do bytu a budou jezdit na chalupu.

Obrazek

BARUŠKA

Štěně křížence německého ovčáka, byla vyhozena v nedaleké obci z auta. Barča je velmi milé, a tulivé temperamentní štěně, věk 8-9 týdnů (má mléčný chrup). Zdravotně je v pořádku, nyní je odčervená a odblešená. Potřebovala by najít rychle novou rodinu, která by se jí věnovala a vychovávala ji, vyroste z ní krásná fena. Vhodná do bytu i na zahradu. Domov našla 20.12.2008 v Jindřichově Hradci.

Obrazek

AJKA

Nalezená fenka trpasličího pinče, cca 5letá. Ajka je dáma středního věku, které nevyhovuje se dělit o páníčky se smečkou jiných psů. O přízeň nebojuje, jen znechuceně odchází do ústraní, pokud se nemůžete věnovat jen jí. Zpočátku je v kontaktu poněkud rezervovaná, ale není bojácná, spíše opatrná. Při milém přístupu rychle k pánovi přilne. Ráda by našla nový domov u hodných lidí, kteří by ji coby jedináčka rozmazlovali pěkně v teple bytu (na zahradu nevhodná). Na základě inzerce v Blesku si pro ni 20.12.2008 přijela rodina z Prahy.

Obrazek

LADYNKA

Ladynka je střapatá roztomilá kříženka, teprve začíná přezubovat, takže věk odhadujeme kolem 4 měsíců. V dospělosti bude zřejmě střední velikosti. Zpočátku si k cizím lidem udržuje odstup a je opatrnější, ale laskavé ruce s piškotem neodolá a sama si přijde pro pohlazení. Vzhledem k věku se rychle adaptuje a přilne k hodnému člověku, který ji nezradí. Je vhodná i k jiným psům, ráda dovádí ve smečce. Ocenila by stabilní domov se spoustou lásky, klidnější zázemí a spoustu aktivit. Ladynka našla domov. (15.12.08)

Obrazek

NELINKA

Nelča je u nás již dlouho, je to krásná malá kříženka, možná shi-tzu, věk cca 8 let. Přišla k nám z nevhodných podmínek, byla velmi plachá. Časem se srovnala, ale stále je citlivá na přímý kontakt, kdy propuká doslova v paniku (nošení v náruči od cizího člověka). Přes prvotní rezervovanost se ráda mazlí a pokud se jí dá dostatek času, sama se přijde seznámit, nechá se hladit. Vhodná pro staršího trpělivého člověka, u kterého by měla svůj klid a který by se ji věnoval. Pouze do bytu. Nelinka začne vždy straašně panikařit, když se přijedou podívat zájemci, proto se majitelka útulku rozhodla, že si fenečku ponechá u sebe, kde je zvyklá a kde jí je dobře. (15.12.08)

Obrazek

BELINKA

Mazlivá. Vhodná do bytu. Je asi 2 roky stará. Belinka odjela do bytu do Hradce Králové. (5.12.08)

Obrazek

BETYNKA

Drobnější kříženka kokršpaněla, neskutečně mazlivá, přátelská a čistotná fenka. Jsou jí přibližně 2 roky, nenechte se zmást jejím melancholickým pohledem. Je to velmi aktivní zvířátko, které bravurně ovládá lezecké umění a vysoký plot pro ni není překážkou. Taktéž nemá ráda kočky, zkrátka kousek kokra v ní někde koluje. Proto je Betynka vhodná jen do bytu k aktivním lidem, kteří jí umožní dostatek pohybu a samozřejmě lásky. 12.11.2008 našla domov v Hradci Králové v bytě u hodné paní, která přišla o svou fenečku.

Obrazek

MATYLDA

Fenka francouzského buldočka nám byla vhozena na zahradu přes plot. Zřejmě bývalému majiteli vadil fakt, že má nemocné očičko a je nutné jí podávat léky. Matylda je neskutečný asi dvouletý rarach, její placatá tlamička ožužlává končetiny návštěv i psích kamarádů bez ustání. Též její chrochtání je všudypřítomné, jedním slovem buldoček. Matylda je temperamentní váleček milující lidi a děti, hravá, vyžadující kontakt ale i dostatek pohybu. Pouze do bytu. Matylda odjela 6.11.2008 ku Praze.

   

 

Našli domov