Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov 2

Stránky vznikly 3.11.2008, takže zvířátka zde uvedená našla domov až po tomto datu. A pokud nám majitelé pejsků, kteří prošli útulkem, napíší na mail webmastera uvedený v kontaktech, jak se jejich noví parťáci mají, budeme jenom rádi a jejich dopisy s fotografiemi budeme zveřejňovat.

ladymini.jpg

LADY

Dcera od Barborky, cca 8-9 měsíční fenka. Je na tom o něco lépe, než Barborka, ale také bude potřebovat specifický přístup. Nepoznala příliš pohybu, přírody, přesto ráda rychle přilne ke spřízněnému člověku. Potřebuje opatrnější a pozvolnější seznamování s novou rodinou, je potřeba jí nechat prostor a netlačit ji hned do nějakého mazlení. Také bude potřebovat citlivý nácvik na pobyt v bytě, může se u ní projevit separační úzkost. Lady je velmi něžné stvoření, zároveň si ráda s ostatními pejsky, proto velmi ocení přítomnost psího vychovaného kamaráda. Rychle zvykne na hodného člověka, na kterého se upne a pak budete mít hodně co hladit. Ač malé tělíčko, velká spotřeba mazlení.

barborkamini.jpg

BARBORKA

Barborka je zhruba rok a půl stará fenka. I přes svůj věk má za sebou již vrh štěňat. Zda jeden, či dva, kdo ví. Barborka je výsledek množírny. Na fotkách se sami můžete přesvědčit, jak moc kvalitně je tam o psy postaráno. Stará zranění na uších, nekvalitně zkupírovaný ocas… Je doslova zbědovaná, hlavně jizvy na její duši se budou nějaký čas hojit. Nepoznala příliš pohybu, světla, přírody, přesto ráda rychle přilne ke spřízněnému člověku. 

Terezkanew2.jpg
TEREZKA
Terezku finančně podpořila paní Michala Králová.

Asi 2 letá kříženka pinče, k návštěvám značně nedůvěřivá a bojácná, odvahu si dodává štěkáním. Terezka byla dlouho v nabídce k adopci, několik lidí o ni mělo zájem. Bohužel, Terezka se ukázala coby neadoptovatelná, k cizímu člověku se doteď nepřiblíží, neustále si dodržuje bezpečnou vzdálenost. Nejlépe a nejspokojeněji se cítí v Azylu, ve smečce svých kamarádů a s pohlazením od paní Schilteové.

Nakonec se nám podařilo pro Terezku najít ten správný domov :)

zorka.jpg

ZORKA

Zorka je zhruba roční fenka nejasného původu. Původně jsme si ji chtěli ponechat coby parťačku a hlídačku Azylu, ale vidíme, že by jí s aktivnějšími lidmi bylo lépe. Zorinka je moc vděčná a nekonfliktní fena, miluje lidi a ráda si hraje s ostatními psy. O pozornost člověka si dovede jasně říci, její dlouhý sosák si o pohlazení sám říká. Ráda se mazlí a pro kus žvance šla by světa kraj. Hledáme pro ni aktivní rodinu či majitele, kteří jí dostatečně zaměstnají a vyhoví jejím nárokům na pohyb. Zorka bude vhodná i pro psí sporty typu agility, dog dancing, dlouhé výlety a další aktivity, miluje kromě jiného i aportování. Bude spokojená jak v bytě, tak v domku na zahradě, podmínkou však je stálý kontakt s majiteli a žádné kotcové umístění. Psího či kočičího kamaráda Zorka uvítá.

jez.jpg

JAZZ (Jessica)

Asi rok a něco stará kříženka jezevčíka, živočich na nízkých nožkách a temperament by mohla rozdávat. Poťouchle provokuje ostatní ve smečce ke hře, nevyvolává konflikty a zároveň dokáže být i velmi jemná. Jessika nemá problém ani s kočkami, sice je ráda popožene, ale žádné lovení se nekoná. Vzhledem k její akční povaze pro ni hledáme majitele stejného ražení, kteří její obrovský elán do života usměrní. Bude nadšená ze psích domácích kamarádů, ocení i širší lidskou rodinu, je velmi přátelská a čím více rukou na hlazení a hraní, tím lépe.

sarinka.jpg

p>
SÁRINKA

Dvouletá fenka, která připomíná labradoří bonsaj, výška cca 40 cm. Neměla doposud moc šťastný život, řetěz a bouda, je ze své současné svobody sama překvapená. Sárinka je velmi jemná a komunikativní fenka, na lidi nezanevřela a dokáže také pěkně řádit se smečkou. S kočkami nemá vůbec žádný problém, žere s nimi z jedné misky, když se naskytne příležitost. Ideální fenka pro rodinu s dětmi, pro aktivní seniory, zkrátka pro lidi, kteří netouží po nějakém psím torpédu. Bude to vděčná a mazlivá společnice.

dorinka.jpg

DORINKA

Dorinka se do Skřivan dostala coby odrostlejší štěně spolu se svou sestrou. Ta u nás zůstává, coby hlídačka Azylu. Teď (prosinec 2014) je Dorince 7 měsíců a je střední velikosti. V dospělosti odhadujeme velikost asi jako německý ovčák, který možná v její krvi koluje. Obě fenky byly silně začervené a dalo hodně práce je dát do pořádku. Nyní jsou už obě zdravé a Dorinka čeká na své majitele. Co o ní říci? Je to fenka vhodná pouze pro zkušenější pejskaře, skrývá se v ní velký potenciál, je velmi inteligentní. Je nutné ji dovychovat, věnovat se jejímu výcviku a zajistit jí dostatek pohybu a aktivit. Zatím je to rozevlátá dorostenkyně, takový „živočich“. Dorinka je také velmi mazlivá. Určitě by byla vhodná na nějaké psí sporty typu agility či dogdancing, na dlouhé túry a výlety, se správným vedením z ní vyroste úžasná fena a parťačka. Rozhodně není vhodná někde k boudě na zahradu, potřebuje akční a nelenošivé majitele.

kikinka_21.jpg

KIKINA

Drobounká kříženka, nyní jí je 7 měsíců a váží kolem 4 kg. Kikinka je celá taková jemná a něžná. I její duše je křehká, přilne k člověku, který je na ni hodný a k cizím je odtažitá, chvílemi až bojácná. Zároveň ale touží po laskavé náruči a pomazlení, pohybu a aktivitách. Se psím parťákem se bude cítit jistější, je zvyklá na smečku a ani kočky nejsou problém. Není vhodná do příliš rušného prostředí k velmi malým dětem. Potřebuje citlivý přístup a čas na aklimatizaci, nelze na ni v čemkoliv tlačit. S klidným a spolehlivým zázemím jí stoupne sebevědomí a odvděčí se majitelům svou láskou, hravostí a přítulností.

barunka_new_5.jpg

BARUNKA

Barunku k nám přivezli značně zanedbanou. Místo srsti samý dred a plsť, cítit ji bylo na sto honů. Po očistě a ostříhání na nás vykoukla nádherná fenka. Barunce může být něco kolem 4 - 5 let. Její povahu lze charakterizovat jedním slovem – zlatá. Je to zlatíčko, mazlivka, má ráda pohyb, nemá problém s ostatními psy. Bude potřeba pečovat o její srst, pravidelně ji pročesávat či stříhat. Barunka je ideální fenka do bytu, třeba pro aktivní seniory, kterým na vycházkách a při domácím lenošení dá spoustu radosti a lásky.

sofie_9.jpg

SOFIE

Cca 1 rok stará drobná fenka, váží zhruba 4 kg. Sofinka je velmi milá a mazlivá, miluje lidi. Je to takový rarášek, potřebuje aktivnější majitele, kteří jí zajistí dostatek vyžití a pohybu. Jediným drobným „nedostatkem“ je, že od páníčků vyžaduje jejich veškerou pozornost, vůči ostatním psům je poněkud žárlivější. Se správným přístupem by se jistě naučila soužití s druhým psem, ale nejšťastnější by byla coby jedináček. Pouze do bytu či domu, vhodná i k dětem.

bessy_13.jpg

BESSY

Bessy je zhruba rok a půl stará uchechtaná malá fenka, velmi temperamentní a tvůrčí. Svou tvořivost ale občas umí projevit i nežádoucím směrem. Je nutné Bessynku ohlídat a dovychovat, aby nezlikvidovala kupříkladu kabely k lednici apod. Je to takový čertík Bertík, neustále v pohybu, akční a učenlivá. Ideální by pro ni byli majitelé zvyklí na pohyb, výlety, zároveň odhodlaní se postarat o její kožíšek. Ten vyžaduje pravidelnou péči. Bessy nemá problém s ostatními pejsky, naopak by psího kamaráda ocenila. Možná by se při správném přístupu mohla nadšeně věnovat i agility či jinému psímu sportu. Vhodná jen do bytu či domu, žádné trvale venkovní umístění.

eny.jpg

ENY

Enynka je 5-6měsíční kříženka, která v dospělosti zřejmě doroste ve fenu větší velikosti. Zatím to je ale štěně, které se musí dovychovat, přišla k nám vyhublá, začervená a zablešená. Nyní je spokojená, hraje si s ostatními pejsky a čeká na toho správného pána. Ideální by pro ni byla rodina s domkem, aby si mohla ohlídat svůj pozemek, zároveň ale žádný kotec a bouda. Eny vyžaduje kontakt s člověkem a taktéž pohyb.

Eny našla domov poblíž Skřivan.

sarlota_2.jpg

ŠARLOTA

Z fotky vypadá jak hovawart, ale zdání klame. Jde o zhruba 5-6měsíční kříženku, nyní má zhruba 40 cm v kohoutku, je otázka, jak moc postupně vyroste. Zatím to vypadá na spíše střední výšku. Přišla k nám vyhublá, začervená a zablešená, nyní již vypadá dobře. Šarlota je pohodová fenka, hraje si s ostatními, nevyvolává konflikty. Je kontaktní, ráda se mazlí a ocení pravidelnou údržbu svého kožichu. Doporučujeme ji k hodným lidem, coby psí kamarádku k domečku, na výlety, potřebuje kontakt s lidmi a ne být někde zavřená v kotci.

mates.jpg

MATES

Odhadujeme ho věkově na zhruba 2-3 roky, Mates je střední velikosti (max do 40 cm), spíše nižší. Svou hrubou srstí připomíná border teriéra, ale je vyšší a celkově robustnější, zřejmě opět kříženec, u kterého si člověk může jen tipnout výchozí plemena. Mates je v záchytném kotci OÚ Skřivany, hlídal u lesa svého mrtvého psího kamaráda a při odchytu byl tudíž značně vystresován. Nyní je to velký kamarád vůči lidem, rád se mazlí. Mates je ovšem zdatný akrobat, rád překonává ploty, když se na zahradě nudí! Proto ho doporučujeme spíše do bytu/domu k aktivním páníčkům, kteří mu zajistí pravidelný pohyb, vycházky a výchovu, nebo do opravdu velmi dobře zabezpečené zahrady. Mates má v sobě potenciál, který by šel se správným vedením využít v některých psích sportech - agility, dog dancing, dogtrekking, sportovní kynologie.

   

 

Našli domov